Od 2 stycznia do 6 lutego 2011 roku w katowickim sklepie IKEA będzie można bezpłatnie zostawić żywą, poświąteczną choinkę. Drzewka zostaną zutylizowane i przerobione na biomasę.

Dochód ze sprzedaży surowca zostanie przeznaczony na zakup młodych drzewek, które zostaną posadzone przez dzieci i młodzież ze śląskich szkół wiosną, podczas Międzynarodowego Dnia Ziemi.

To już 3 edycja realizowanej od 2008 roku kampanii, której celem jest uświadomienie społeczeństwu roli odnawialnych źródeł energii i upowszechnienie zwyczaju poświątecznej utylizacji choinek. W poprzednich latach zebrano ponad 600 drzewek.

Jedna trzecia Polaków każdego roku kupuje żywą choinkę – mówi Jarosław Rak, Prezes Poli Trade Polska – Wszyscy widzimy jak po świętach masowo są one wyrzucane na śmietnik. Jako producent biomasy postanowiliśmy coś z tym zrobić. Z jednej strony pomagamy zamienić je na ekologiczną energię, a z drugiej sami organizujemy sadzenie nowych drzewek, dodaje Rak.

Zebrane choinki zostaną przerobione na biomasę i sprzedane producentom energii (elektrownie itp.). Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na nowe sadzonki, które trafią do ziemi dzięki zaangażowaniu młodzieży szkolnej z województwa śląskiego. Dzieci i młodzież zasadzą drzewka podczas Międzynarodowego Dnia Ziemi, który przypada na 22 kwietnia każdego roku. 

W tym roku, współorganizatorem akcji jest IKEA Katowice, która zajmie się zbiórką choinek na terenie sklepu. Drzewka można przywozić do IKEA od 2 stycznia do 6 lutego w godzinach otwarcia sklepu. Choinkę należy dostarczyć do oznaczonego punktu przy Ekodomku wewnątrz IKEA w Katowicach.

Chętnie włączamy się w inicjatywy proekologiczne – mówi Gabriel Gdula z działu Marketingu IKEA Katowice – Będziemy zachęcać naszych klientów aby nie wyrzucali drzewek, tylko przywozili je do nas do sklepu, dodaje.

Poza IKEA Katowice, choinki będzie można oddawać także bezpośrednio do firmy Poli Trade Polska w Katowicach przy ul. Kołodzieja 2.
Organizatorami akcji są producent biomasy, firma Poli Trade Polska z Katowic oraz IKEA Katowice.

Więcej informacji na temat akcji: www.choinkidolasu.pl
 

Zebrane choinki zostaną przerobione na biomasę i sprzedane producentom energii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię