Każdy z nas może zostać producentem energii lub też wpłynąć na swoje otoczenie, tak aby stało się bardziej przyjazne środowisku naturalnemu.

Edukacyjna podróż „Od konsumenta do prosumenta, czyli jak zostać producentem energii” jest prezentowana na 40 calowym stole multimedialnym z ekranem dotykowym w technologii Multitouch. Po przejściu części merytorycznej, użytkownik będzie mógł ułożyć ekologiczne puzzle.

Multimedialny, z dużą dozą grywalizacji i pozytywnym przesłaniem – to cechy projektu edukacyjnego, który ma za zadanie informować młodzież o zaletach energii odnawialnej. Przyjazna forma odbioru ma umożliwić młodzieży swobodne zaznajomienie się z trudnym tematem odnawialnych źródeł energii oraz uzmysłowić młodym ludziom jak wiele zależy od nich samych.

Odnawialne źródła energii nie są tematem wyłącznie dla ekologicznych pasjonatów – gospodarka korzysta z wody, z powietrza, ze środowiska naturalnego. Gdy te elementy ulegną zniszczeniu, dotknie to każdego bez wyjątku i znacznie obniży poziom naszego życia: poprzez choroby, czy też brak czystej wody lub powietrza, jak również wzrost kosztów codziennego życia! Wyobraź sobie, że pitna, słodka woda staje się towarem deficytowym.

„Od konsumenta do prosumenta, czyli jak zostać producentem energii” będzie można oglądać w Pałacu Młodzieży przy Placu Defilad 1 w Warszawie do 27 listopada 2013 r. Dla osób, które nie będą mogły dotrzeć na miejsce prezentacji, wystawa jest dostępna w Internecie pod adresem www.eko-prosument.pl .

Prezentację organizuje Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Warszawa w Europie przy współpracy Fundacji im. Róży Luksemburg.

Czy wiesz, że…
Prosumentami określa się konsumentów, którzy również wytwarzają energię – na własny użytek, a także na sprzedaż. Najczęściej wytwarzają ją ze źródeł odnawialnych (OZE) i to daje im szansę zaistnienia na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię