W sobotę na Helu nastąpiła inauguracja wystawy Planety Ocean pod honorowym patronatem Ministra Środowiska Macieja Nowickiego. Podczas wystawy można zobaczyć 100 wielkoformatowych fotografii podwodnego świata – Odkrywając świat morskiej bioróżnorodności autorstwa Laurenta Ballesty i Pierre’a Descampa.

Część fotografii  poświęcona będzie Morzu Bałtyckiemu i idei jego zrównoważonego rozwoju. Podświetlona w nocy ekspozycja dostępna będzie dla zwiedzających  przez całą dobę. Ponadto w pawilonie multimedialnym prezentowane będą  filmy o podwodnym świecie. Przygotowano także program proekologicznych zajęć edukacyjnych. Specjalną atrakcją będzie konkurs internetowy, którego zwycięzca wyruszy w ekspedycję na statku badawczym „Oceania".

wystawę uroczyście otworzyła Małżonka Prezydenta RP Maria Kaczyńska. Przez całe lato w malowniczej scenerii portu rybackiego w Helu tysiące turystów z Polski i zagranicy będą podziwiać 100 wielkoformatowych fotografii podwodnego świata. Zdjęciom towarzyszyć będą opisy naukowe i duże plansze informacyjne. Ekspozycja będzie podświetlona w nocy, dostępna za darmo przez całą dobę.

 W pawilonie multimedialnym wystawy będzie można oglądać filmy o morzu i brać udział w proekologicznych zajęciach edukacyjnych. Specjalną atrakcją będzie konkurs internetowy, którego zwycięzca wyruszy w ekspedycję na statku badawczym „Oceania”. Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Środowiska, a także Wojewoda Pomorski, Marszałek Województwa Pomorskiego i Zastępca Burmistrza Helu.

Uroczysta inauguracja wystawy odbędzie się na scenie przy Bulwarze Nadmorskim w Helu w najbliższą sobotę 27 czerwca (Światowy Dzień Rybołówstwa) o godz. 17.00. Wystawa w porcie rybackim będzie czynna aż do 4 października.

W każdy piątkowy wieczór publiczność bałtyckiej edycji Wystawy będzie mogła oglądać 16 wybitnych filmów, których motywami przewodnimi są woda i ocean.
W ramach przeglądu wyświetlone zostaną najciekawsze produkcje ze znakomitego cyklu Ushuaia Nature Nicolas Hulota. Widzowie przypomną sobie także zapierający dech w piersiach podwodny pojedynek Jeana Reno i Jean-Marca Barra w Wielkim błękicie Luca Bessona oraz wyruszą w emocjonujące morskie eskapady wraz z autorami wystawy PLANETA OCEAN – Laurentem Ballestą i Pierre`em Descampem.
Pierwszy seans już 3 lipca.

Źródło:  www.centrumziemi.eu

Podczas wystawy można zobaczyć 100 wielkoformatowych fotografii podwodnego świata. / Fot. www.centrumziemi.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię