W najbliższą niedzielę, tj. 21 kwietnia, o godz. 11.00-17.00 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji, w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego, odbędzie się rodzinny festyn ekologiczny, podczas którego na gości będzie czekać wiele atrakcji. Wstęp bezpłatny.

Z tej okazji w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego w Mikołowie Mokrem (ul. Sosnowa 5) odbędzie się rodzinny festyn ekologiczny, podczas którego na gości będzie czekać wiele atrakcji, takich jak gra terenowa organizowana przez Mikołowski Klub Krótkofalowców, warsztat pracy z mikroskopem, survival dla młodzieży czy też koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Agnieszki Hutniczak, która zagra na oboju.

Program:

11Radiowa łamigłówka z SP9PKS-em – od godziny 11 do 17 będzie można wziąć udział w grze zorganizowanej przez Mikołowski Klub Krótkofalowców SP9PKS.

12Budownictwo naturalne – o godzinie 12 rozpocznie się seminarium pt: „Technika i ekonomia budownictwa naturalnego”, które potrwa do 15.30. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

13 Międzynarodowo – Esperanto – o godzinie 13 każdy będzie miał możliwość spotkać się z przedstawicielami Mikołowskiego Klubu Esperanto, którzy podzielą się ciekawostkami na temat międzynarodowego języka esperanto; będzie można również skorzystać z darmowej lekcji oraz zapoznać się z możliwościami nauki, jak i praktycznego zastosowania tego języka.

14 Survival dla młodzieży – dzieci i młodzież w wieku 10-16 lat zapraszamy na zajęcia z zielonego survivalu. Nauczymy się, jak w bezpieczny sposób przygotowywać się do wypraw na łono natury i czerpać z nich radość. Będziemy m.in. budować schronienie, poszukiwać wody i jadalnych roślin, dowiemy się też, jak narodził się survival. Liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia należy wysyłać na adres: [email protected] do 20.04.2013 r.

14 Zuchowe pląsy i zabawy – specjalnie dla wszystkich dzieci Wodna Drużyna Zuchowa z Mokrego poprowadzi gry i zabawy na świeżym powietrzu.

15 Kulturowy Kalejdoskop – do udziału w grze (z nagrodami!) zapraszamy osoby ciekawe ludzi i świata, chętne do poznawania innych cywilizacji i gotowe sprawdzić poziom swojej wiedzy międzykulturowej. Na pewno nie będzie to jednak akademicki sprawdzian, ale okazja do wyśmienitej zabawy i do spojrzenia od kulis na zwyczaje różnych mieszkańców Ziemi. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: [email protected] do 20.04.2013 r.

16 Ziemia w skali mikro – świat roślin i zwierząt w skali mikro jest fascynujący! Chcesz przyjrzeć się z bliska kwiatom ulubionej rośliny, a może sierści swojego zwierzaka? Przyjdź do nas, aby nauczyć się obsługi mikroskopu, przygotowywania preparatów i poczuć się jak prawdziwy odkrywca.

17 Koncert – Agnieszka Hutniczak zagra na oboju m.in. melodię z filmu „Misja” Ennio Morricone – Obój Gabriela oraz Walc Barbary z filmu „Noce i dnie” i wiele innych.

Ponadto:

  • Kiermasz Ekologiczny – podczas całego święta będzie odbywał się kiermasz ekologicznych produktów spożywczych oraz rękodzieła;
  • Kącik działkowca – podczas trwania święta będzie możliwość skorzystania z porad sadowniczych udzielanych przez pracownika Śląskiego Ogrodu Botanicznego;
  • Kawiarenka – na dziedzińcu, w specjalnie zorganizowanej kawiarence będzie można zjeść domowy obiad, posilić się tradycyjnym śląskim kołoczem i napić wybornej kawy;
  • Wystawa – na wystawie zostaną zaprezentowane prace dzieci z Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka pt.: „Ekopojazd”; wszystkie prace zostały wykonane z materiałów z recyklingu i są pracami konkursowymi;
  • Kącik zabaw edukacyjnych – najmłodsi pod opieką rodziców oraz animatorów będą mogli korzystać z kącika zabaw, gdzie będą przygotowane przyjazne ekologiczne zabawki, kolorowanki, rebusy itp.;
  • Warsztaty edukacyjne – dla starszych dzieci przygotowane zostały warsztaty edukacyjno-przyrodnicze, polegające na zajęciach manualnych z wykorzystaniem naturalnych technik tworzenia. Będziemy lepić w glinie oraz robić kolorowe kukiełki z różnych stron świata.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię