Wielkopolska Energia

Z inicjatywy Veolia Energia Poznań SA powstał Program Wielkopolska Energia, oraz portal internetowy o domenie www.wielkopolskaenergia.pl, gdzie będzie można wymienić się doświadczeniem, przyłączyć do dyskusji, związanych z możliwością nowych rozwiązań
w obszarze energetyki i ciepłownictwa w regionie Wielkopolski.
Promowane są tam działania na rzecz ekologicznej transformacji energetycznej Wielkopolski, zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju i w myśl hasła ?myśl globalnie, działaj lokalnie?.

Na portalu znajdują się 4 główne zakładki: aktualności, o programie, odejście od węgla, inicjatywy. Gdzie kolejno znaleźć można artykuły o tematyce transformacji energetycznej, informacje o programie i o zakładzie Veolia Energia Poznań, wpis tłumaczący ideę transformacji energetycznej, której celem jest odejście od węgla w procesie produkcji energii cieplnej i elektrycznej, aby zadbać o planetę. I zestawienie działań/inicjatyw podzielonych na kategorie: ekologiczna transformacja energetyczna, bioróżnorodność, odejście od węgla, odnawianie zasobów świata, współpraca z partnerami.
W tych poszczególnych kategoriach zestawione są konkretne działania wraz z ich opisem
i wyraźnym przedstawieniem ich zalet.

Funkcjonuje również strona projektu na Facebooku o tej samej nazwie Wielkopolska Energia, gdzie udostępniane są na tablicy artykuły i wpisy z portalu internetowego www.wielkopolskaenergia.pl, pod którymi można dołączyć się do dyskusji, dzieląc się swoją opinią lub pomysłami.

 

fot. Depositephotos/aeydenphumi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię