W poniedziałek 8 kwietnia w placówkach oświatowych rozpoczął się ogólnopolski strajk nauczycieli. Oznacza to, że wielu rodziców musiało zmierzyć się z problemem zapewnienia opieki dla swoich dzieci. Firma postanowiła pomóc swoim pracownikom i dla przygotowała ich pociech przestrzeń do zabawy i kreatywnej nauki pod okiem opiekunów.

W efekcie sala konferencyjna zmieniła się w salę zabaw, opatrzoną regulaminem i harmonogramem, w którym nie zabrakło czytania książek, seansu filmowego, zajęć plastycznych, a także prowadzonych pod nadzorem koordynatora z Działu Edukacji Ekologicznej warsztatów. Obejmowały one między innymi pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych, jak również samodzielne budowanie prostych układów elektrycznych, w których dzieci wytwarzały elektryczność za pomocą ręcznego generatora.

 

Drugą część dnia poświęcono edukacji w zakresie gospodarowania odpadami. Wyjaśniono, skąd się biorą śmieci, co się z nimi dzieje po wyrzuceniu do pojemnika, jak długo rozkładają się w środowisku, a także co może powstać z odpadów, dzięki recyklingowi.

Potem dzieci wraz z opiekunami wzięły udział w turnieju wydanych przez firmę Abrys gier karcianych ?Komplecik? i ?Segregator?, uczących prawidłowej segregacji odpadów. Im dłużej trwała rozgrywka, tym bardziej stawała się zacięta, a młodzi adepci segregacji coraz lepiej zapamiętywali zasady postępowania z poszczególnymi frakcjami odpadów.

Dopełnieniem atrakcji był czas na swobodną zabawę, wesołe rozmowy w trakcie posiłku, a także czytanie licznych komiksów i książeczek wydanych przez Dział Edukacji Ekologicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię