Tak brzmi hasło drugiej ogólnopolskiej edycji projektu ?puste.com.pl 2011/2012?. Projekt ma na celu szeroko pojętą edukację ekologiczną związaną z recyklingiem odpadów pochodzących z drukarek (czyli tonerów i kartridży).

Klub Młodzieżowy działający w Ośrodku Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie przy ul. Chełmińskiej 1 w Iławie wraz z Centrum Wolontariatu organizuje zbiórkę zużytych tonerów. Puste tonery, tusze, kartridże można oddawać bezpośrednio w Ośrodku przy Chełmińskiej 1. Jest też możliwość odbioru z siedziby instytucji  lub organizacji, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Działanie ma na celu kształtowanie postawy proekologicznej oraz uświadamianie odpowiedzialności za otaczające nas środowisko naturalne. Zebrane przedmioty zostaną odebrane przez organizatorów akcji, która w zamian nagrodzi młodzież sprzętem komputerowym lub sportowym. Zbiórka potrwa do końca 2011 roku.

Więcej informacji – Jakub Chejna, tel. (89) 649 92 02.

Co roku z 4 milionów kartridży zużywanych w Polsce tylko 10% jest segregowanych i poddawanych procesowi recyklingu. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię