? Pomysł na akcję wyłonił się z wciąż dopływających do nas raportów o złym stanie powietrza w Krakowie ? mówi Karolina Kubara, rzecznik serwisu otodojazd.pl ? Chcąc dorzucić swoją cegiełkę na rzecz ochrony środowiska, zwracamy uwagę młodych ludzi na szkodliwe skutki spalin samochodowych, zachęcając ich do organizowania wspólnych przejazdów. Dzięki takim praktykom przyczyniamy się do zmniejszenia liczby aut na drogach, a tym samym redukujmy emisję dwutlenku węgla ? dodaje.

W Krakowie na 21 uczelniach jest 182 tysiące studentów. Jeśli co czwarty z nich jeździ autem na uczelnię, to na drogach mamy 45,5 tysiąca studenckich aut. A jeśli każdy jedzie w aucie sam, to aż 136,5 tysiąca miejsc w autach jest wolnych! A jak wiadomo, spaliny z aut mocno przyczyniają się do zanieczyszczenia krakowskiego powietrza.

Czystym powietrzem w Krakowie odetchniemy dopiero wtedy, gdy po mieście poruszać się będziemy głównie pieszo lub za pomocą wspólnych przejazdów. Dlatego też największy portal carpoolingowy w Polsce otodojazd.pl i organizacja Polska Zielona Sieć zorganizowali wyjątkową proekologiczną akcję. Na parkingu Uniwersytetu Jagiellońskiego i przy Akademii Górniczo-Hutniczej do lusterek zaparkowanych samochodów doczepiano specjalne balony z hasłem „Nie woź powietrza, oczyść powietrze!”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię