W sobotę, 20 czerwca, w Gdańsku odbył się projekt ?Radunia ? Z Nurtem Sztuki?. Radunia przepływająca przez Gdańsk wydaje się nieco zapomniana i niedoceniona. Spacerowicze odkrywali Radunię i tereny wokół niej jako przestrzeń dla różnorodnych działań artystycznych. Uczestnicy odkrywali także barwną historię toczącą się nad Radunią. Pokazujemy Radunię jako kolorową wstęgę łączącą Orunię ze Starym Miastem.

W ramach imprezy odbyła się także Akcja Artystyczna: W Krainie Oruńskiej Syrenki zainspirowana legendą prof. Jerzego Sampa ,O oruńskiej syrence i zatrzymanym czasie oraz warsztaty eko-artu – muzyczne i plastyczne z wodą jako motywem przewodnim, a także prezentacje wystaw i koncertu przygotowanych przez dzieci i młodzież z Oruni.

Za pomocą swoich asystentów Syrenka pokaże dzieciom jak makulaturę zmienić w papier czerpany i kolorowe ptaszki, jak z wody można wyczarować muzykę, a z gliny figurki syrenki. W godz. 17.30 – 19.00 nad kanałem Raduni odbyła się akcja artystyczna: naRZEKAmy, naRZEKAmy… czyli gdańska odsłona Chóru Narzekań (complaints choir).

Podczas akcji odsłonięto m.in. instalację przestrzenną wykonaną przez Studenckie Koło Naukowe Wydziału Architektury Sopockiej Szkoły Wyższej we współpracy z profesorami uczelni.

Sponsorem wydarzenia jest Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna – Właściciel ujęcia wody Straszyn na rzece Raduni.

Źródło: ciee-gda.pl

Radunia przepływająca przez Gdańsk wydaje się nieco zapomniana i niedoceniona. /Fot. Tomasz Sienicki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię