Ruszyła kolejna edycja programu Tesco dla Szkół, dzięki któremu edukacja ekologiczna dzieci zamienia się w świetną zabawę! W tym roku organizatorzy zachęcają uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w niecodziennym konkursie ?Ekomania Filmowania??, będącym równocześnie niezwykłą lekcją ekologii. Konkurs wystartował 1 października 2010 r.

Do wygrania: 3 zagraniczne wycieczki, 30 nowoczesnych pracowni multimedialnych dla szkół, 300 przenośnych odtwarzaczy DVD dla młodych ekofilmowców, setki nagród dla internautów oraz przyszłość naszej planety!

Konkurs – najważniejsze zasady
Konkurs „Ekomania Filmowania”, realizowany w ramach programu Tesco dla Szkół to nie tylko konkurs, ale też ciekawa i praktyczna lekcja ekologii. Mogą w nim wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Aby przystąpić do konkursu należy zorganizować ekoekipę filmową składającą się z max 5 osób i opiekuna – nauczyciela lub pedagoga ze szkoły oraz nakręcić krótki ekofilmik na temat zielonych przyjaznych środowisku rozwiązań – dobre nawyki ekologiczne, zasady, którymi powinniśmy się kierować, żeby chronić środowisko. Filmik można nakręcić telefonem komórkowym, aparatem fotograficznym z opcją nagrywania filmów albo kamerką. Filmik nie może być dłuższy niż 2 minuty i – aby mógł wziąć udział w konkursie – musi być zgodny z regulaminem. Gotowy ekofilmik należy zamieścić w Internecie na stronie www.youtube.com, a następnie zgłosić do udziału w konkursie poprzez formularz zgłoszeniowy. Poprawnie dodany filmik będzie mógł obejrzeć każdy na www.tescodlaszkol.pl i na niego głosować!

O wygranej w konkursie decyduje liczba głosów oddanych na ekofilmik przez internautów. Im więcej głosów dostanie filmik, tym większa szansa na atrakcyjne nagrody!

Jak wziąć udział w konkursie „Ekomania Filmowania”  – krok po kroku

  1. Zarejestruj się na stornie internetowej konkursu. Masz na to czas od 1 października do 15 listopada 2010 r.
  2. W konkursie mogą brać udział maksymalnie pięcioosobowe zespoły uczniów (ale może też być was np. trójka) pod kierunkiem opiekuna. Każda szkoła może zgłosić dowolną liczbę zespołów.
  3. Znajdź w swoim najbliższym otoczeniu ciekawe rozwiązania przyjazne środowisku i nakręć o nich film – zabawny, pouczający, inspirujący, poważny, czy jeszcze inny… Wybór należy do was!
  4. Jeżeli twój film jest już gotowy, załaduj go na youtube.com, a następnie link do niego umieść na stronie internetowej konkursu. Pamiętaj – musisz zdążyć do 15 listopada 2010.
  5. Od 18 listopada do 15 grudnia 2010 r. internauci będą oddawać głosy na film, który zamieściliście. Ogólnopolskie głosowanie wyłoni 30 zwycięskich ekip filmowych.
  6. W styczniu 2010 r. jury obradujące w składzie: Małgorzata Łuszczek, Małgorzata Ohme, Mirosław Jakubik i Tomasz Zubilewicz oraz z przedstawiciela Organizatora konkursu – Fundatora nagród, przyzna 3 nagrody Grand Prix. Ich laureaci pojadą na atrakcyjną wycieczkę zagraniczną, dzięki której poznają najnowocześniejsze zielone rozwiązania stosowane w Europie.

 Źródło: Tesco dla szkół
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię