Jest to impreza plenerowa o charakterze edukacyjno-informacyjnym, która odbędzie się w sobotę, 22.06.2013 r. na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku Parku Śląskiego w Chorzowie.

Impreza rozpocznie się apelem  w Ośrodku Harcerskim, a potem przeniesie się w inne części Parku. Chcemy wspólnie na tydzień przed zakończeniem zajęć w szkołach, po wystawieniu ocen powitać wakacje i świętować 20 urodziny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Impreza jest całodniowym , otwartym wydarzeniem edukacyjnym w formie warsztatów, zabaw i gier, konkusów i turniejów przewidującym aktywny udział każdej osoby w wieku od 5 do 99 lat, w wybranych przez siebie formach zajęć.

Zajęcia zostały podzielone na 4 bloki tematyczne:

– Blok 1. Zajęcia informujące o działaniach WFOŚiGW w Katowicach i powodujące wzrost świadomości ekologicznej;
– Blok 2. Zajęcia promujące profilaktykę zdrowotną ze szczególnym uwzględnieniem aktywnego trybu życia i pracy nad swoją kondycją
– Blok 3. Zajęcia pogłębiające wiedzę na temat wykorzystania zasobów przyrody
– Blok 4. Ekologiczne zajęcia towarzyszące

Podcza imprezy będzie funkcjonował także całodzienny Punkt Informacyjny o WFOŚiGW w Katowicach. Będzie można zaprezentować swoje talenty wokalne i taneczne na EKO-SCENIE oraz obejrzeć wystawę prac nadesłanych na konkursy plastyczne organizowane w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej. Dla uczestników konkursów i turniejów przewidziane są nagrody.

Moc Zielonych Atrakcji jest wydarzeniem o zasięgu wojewódzkim, o tematyce ekologicznej, które dzięki ciekawej formie i tematyce warsztatów mamy nadzieję, że przyciągnie – dzieci, młodzież, rodziców, instruktorów i  nauczycieli oraz wszystkich chętnych mieszkańców województwa. Impreza jest całkowicie NIEODPŁATNA .

Opiera się na różnorodnych zajęciach tematycznych, związanych z ekologią, ochroną przyrody, przewidywaniem skutków własnych działań dla ekosystemu, kreatywnym myśleniem o przyrodzie itp.Można je powtarzać wielokrotnie,a średni czas trwania jednego modułu w ciągu dnia to 2 godziny. Będzie także jeszcze wiele niespodzianek, które czekają na wszystkich zainteresowanych ekologią.

Impreza jest współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię