Po raz 12 w Nowym ZOO w Poznaniu otwarto motylarnię. Ten wyjątkowy barwny pawilon jest czynny do 10.00 do 18.00. W pawilonie nad stawami, wśród egzotycznej roślinności, będzie można podziwiać latające tropikalne motyle z równikowych lasów Ameryki, Afryki, Indonezji i Malezji.

Wszystkie motyle, które podziwiać można w pawilonie wylęgają się z poczwarek pochodzących z farmy motyli w Stratford (a nie ze środowiska naturalnego).

Oprócz motyli w Motylarni można obserwować poczwarki i kokony, z których po przeobrażeniu z gąsienicy wykluwają się barwne motyle.

Skrzydła motyli pokryte są maleńkimi, dachówkowato ułożonymi łuskami. Łuski te jaskrawo ubarwione, tworzą charakterystyczne wzory.Dotychczas poznano około 200 tys. gatunków, z tego tylko 10% stanowią motyle dzienne, pozostałe to motyle nocne czyli ćmy.

Wstęp do motylarni jest wolny, obiekt jest czynny w godzinach 10:00-18:00. Motylarnia jest zawsze czynna w sezonie letnim. Znajduje się ok. 1 km od wejścia, w budynku byłego baru Perkoz nad stawami.

Źródło: www.ministerstwo-motyli.pl
 

W motylarni żyje około 200 okazów motyli. / Fot. deFig, www.sxc.hu

Wejście do motylarni w Nowym ZOO w Poznaniu. / Fot. www.ministerstwo-motyli.pl

Sklepik z pamiątkami na terenie motylarni. / Fot. www.ministerstwo-motyli.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię