W ostatnią sobotę maja na boisku przy świetlicy wiejskiej i remizie OSP w Spytkowie odbędzie się tradycyjny Mazurski Festyn Ekologiczny ?Eko-Logika?. Impreza ta ma już trzyletnią tradycję, a od zeszłego roku, poprzez udział artystów z Litwy i Obwodu Kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej, zyskała wymiar międzynarodowy.

W tym roku nie zabraknie kulturalno-rozrywkowych atrakcji. Występy artystyczne zademonstruje młodzież ze Spytkowa, Pozezdrza, Węgorzewa i Buder. Niewątpliwą gwiazdą spytkowskiej estrady będzie zapewne zespół wokalny „Sukces” z Mrągowa, prowadzony przez byłą „Alibabkę” – Agatę Dowhań oraz 50-osobowy zespół taneczno-wokalny młodzieży z Czerniachowska w Obwodzie Kaliningradzkim. Przewidziane są liczne konkursy, rodzinne gry i zabawy, pokazy ratownictwa i sprzętu strażackiego oraz ekspozycje. Będzie można posmakować różnych zdrowych produktów żywnościowych i upiec sobie kiełbaskę przy wspólnym ognisku.

Równocześnie z częścią kulturalno-rozrywkową odbędzie się panel popularno-naukowy. Naukowcy oraz specjaliści z dziedziny gospodarki odpadami i ekologii w przystępny sposób przedstawiali będą w wiejskiej świetlicy najnowsze dokonania i trendy w tym zakresie. Będzie się tam można m.in. dużo dowiedzieć na temat rozpoczętej już budowy nowoczesnego Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie oraz posłuchać o dokonaniach Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, która w tym roku obchodzi 20-lecie swojej działalności.

Głównym organizatorem spytkowskiej majówki ekologicznej jest Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Jacek Protas i Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Adam Krzyśków.

 

Zdjęcie z ubiegłorocznej edycji.

Tańczy i śpiewa zespół „Sukces”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię