Im więcej wiemy na temat swojej ?małej ojczyzny?, tym bardziej jesteśmy do niej przywiązani i doceniamy jej piękno. Wychodząc z tego założenia Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego wraz z partnerami po raz kolejny zaprasza do konkursu ?Moja Wielkopolska?.

Organizatorzy mają nadzieję, że udział w konkursie przyczyni się do zwiększenia wiedzy krajoznawczej uczestników. Jednocześnie liczymy na to, że uczestników zainteresują choć trochę zarówno ich ?małe ojczyzny?, jak i walory całego regionu, dzięki czemu po zakończeniu konkursu każdy z nich będzie mógł z dumą powiedzieć o własnym regionie: ?To moja Wielkopolska!?

W konkursie mogą brać udział po trzy osoby reprezentujące dane gimnazjum, wyłonione w drodze eliminacji wewnątrzszkolnych. Termin zgłoszeń upływa 15 lutego br. Konkurs ma przebieg dwuetapowy: pierwszym etapem jest test, który odbywa się 21 lutego. Zadania będą przygotowane w oparciu m.in. o publikacje ?Wielkopolska. Nasza kraina?, ?Parki krajobrazowe Wielkopolski. Przyroda krajobraz człowiek? oraz oczywiście podstawę programową.

Dwadzieścia osób z najwyższymi wynikami pierwszego etapu zakwalifikuje się do udziału w finale konkursu. Zadaniem jego uczestników będzie prezentacja uprzednio przygotowanego projektu jednodniowej wycieczki szkolnej, zorganizowanej w formie gry terenowej. Trasa wycieczki powinna obejmować jedną lub kilka form ochrony przyrody z terenu Wielkopolski (np. park krajobrazowy, park narodowy, rezerwat przyrody, obszar Natura 2000 itp.).

Na najlepszych uczestników czekają atrakcyjne nagrody, w tym kilkudniowy pobyt w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie (dla wszystkich uczestników drugiego etapu, wraz z opiekunami)!

Nowością w tym roku będzie nagroda publiczności, przyznawana głosami samych uczestników i ich opiekunów. Organizatorzy liczą na wiele ciekawych pomysłów na wycieczki w formie gier terenowych, z których najlepsze będzie można wykorzystać w praktyce. Tradycyjnie po przeprowadzeniu prezentacji na uczestników finału czeka bogaty program zajęć terenowych i warsztatowych. Zapraszamy!

Moja Wielkopolska w pigułce:

  • konkurs krajoznawczy dotyczący Wielkopolski,
  • uczestnicy ? gimnazjaliści z Wielkopolski (nowość: do 3 osób z jednej szkoły!),
  • I etap ? pisemny, w Poznaniu, test, 21 lutego 2017 r.,
  • II etap ? ustny, w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie, prezentacja projektu wycieczki (nowość: nagroda publiczności), 18 maja 2017 r.,
  • atrakcyjne nagrody rzeczowe,
  • nagroda dla uczestników II etapu wraz z opiekunami: kilkudniowe warsztaty w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie (18-20 maja 2017 r.),
  • termin nadsyłania zgłoszeń do IX edycji konkursu (2017 rok): 15 lutego 2017 r.

 

Kontakt: Anna Basińska, Komisarz Konkursu, [email protected]

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIOWA

Więcej informacji o konkursie (w tym testy z poprzednich lat wraz z odpowiedziami oraz prezentacje wykorzystywane w trakcie etapu finałowego): http://www.zpkww.pl/edukacja/konkursy/moja-wielkopolska/

 konkurs_moja_wielkopolska_finał_i_warsztaty1

 

 

 

 

 

 

konkurs_moja_wielkopolska_finał_i_warsztaty2

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię