Wszystkich mieszkańców Bydgoszczy, którzy mają ochotę na wspólną zabawę na świeżym powietrzu zapraszamy do niecodziennej rywalizacji. Już za trzy tygodnie Miasto Bydgoszcz organizuje grę miejską ?Policzmy się z niską emisją?.

Uczestnicy przemieszczając się po mieście będą wykonywali różnorodne zadania (manualne, informacyjne, obliczeniowe, obserwacyjne, fabularne, testy wiedzy), związane z tematyką niskiej emisji. ? Gra miejska ma przede wszystkim promować działania zmierzające do poprawy jakości powietrza w Bydgoszczy, jak również zapewnić dobrą zabawę jej uczestnikom ? wyjaśnia Grzegorz Boroń, Zastępca Dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Urzędu Miasta Bydgoszczy, organizator przedsięwzięcia. Gra miejska ?Policzmy się z niską emisją? ma na celu zwiększenie świadomości różnych grup społecznych w zakresie ograniczania niskiej emisji oraz korzyści zdrowotnych i społecznych wynikających z jej eliminacji. Jest ona elementem realizowanej przez Miasto kampanii informacyjno-edukacyjnej ?Policzmy się z niską emisją?, połączonej z inwentaryzacją źródeł ciepła. ? Od stycznia br. ankieterzy odwiedzają mieszkańców Bydgoszczy pytając ich m.in. sposób ogrzewania mieszkań, ilość, rodzaj i moc pieców, wielkość ogrzewanej powierzchni czy też plany, dotyczące zmiany sposobu ogrzewania.Na podstawie zebranych informacji zostanie oszacowane, jakie źródła ciepła dominują w naszym mieście. Dzięki temu w przyszłości będziemy mogli lepiej zadbać  o powietrze w Bydgoszczy ? podkreśla Grzegorz Boroń. Elementem kampanii są ponadto ulotki, plakaty w autobusach miejskich i wiatach przystankowych, billboardy, spoty radiowe i telewizyjne, a także gra miejska.

Jak? Gdzie? Kiedy?

Ta ostatnia odbędzie się 16 maja br. na Wyspie Młyńskiej. Start gry zaplanowano na godz. 10.30. By jednak móc wziąć w niej udział wcześniej trzeba skompletować pięcioosobową drużynę (zgodnie z wymogami regulaminu gry) i wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.bydgoszczliczypiece.pl. Drużyny, które zostaną zakwalifikowane do udziału w grze muszą zjawić się w dniu rozgrywki o godz. 10:00 w Punkcie Rejestracji na Wyspie Młyńskiej z dokumentami rejestracyjnymi oraz zgodą opiekuna w przypadku uczestników niepełnoletnich. W zabawie może wziąć udział jedynie dziesięć pięcioosobowych zespołów, zatem im szybciej drużyna zostanie zgłoszona, tym większe prawdopodobieństwo jej uczestnictwa w tym wydarzeniu.

O godz. 10.30 na hasło ?Czas start!? drużyny będą mogły rozpocząć wykonanie pierwszego zadania, dzięki któremu otrzymają najważniejszy element gry ? mapę z naniesionymi punktami zadaniowymi. Wszystkie drużyny wystartują w tym samym czasie i według własnej decyzji będą poruszać się między punktami trasy. Zadania na trasie zostały pomyślane tak, by w jednym momencie mogły wykonywać je wszystkie drużyny, co nie będzie przeszkodą do sprawnego wykonania zadań. W momencie ukończenia ostatniego zadania i otrzymania wszystkich punktów od arbitrów ? drużyna będzie mogła podążyć z powrotem na Wyspę Młyńską. Czas dotarcia drużyny na metę będzie miał wpływ na jej ostateczny wynik, dlatego warto pokonać trasę jak najszybciej!

Gra warta? nagród!

W momencie, gdy organizatorzy będą zliczali punkty uzyskane przez drużyny ? uczestnicy będą mogli skorzystać ze Strefy Relaksu ? odpocząć na kocach, napoić się i posilić przekąskami. Czas oczekiwania na ostateczne wyniki i wręczenie nagród będzie umilała muzyka. Około godz. 15, kiedy wyniki wszystkich drużyn będą już znane, rozpocznie się najbardziej oczekiwany moment ? ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród! Biorąc udział w grze, każdy będzie mógł poczuć się zwycięzcą. Każdy członek drużyny otrzyma medal oraz dyplom. Ponadto na drużyny, które zajmą miejsca od I do III będą czekać nagrody rzeczowe ? tablety, zestawy do gry w boule oraz vouchery do kina. Specjalną nagrodą będzie miejski rower, który zostanie wylosowany spośród wszystkich uczestników gry, bez względu na miejsce, które zajęła drużyna. Emocje pozostaną więc do samego końca!

Czasu do rozpoczęcia gry pozostało coraz mniej. W związku z tym, że może wziąć w niej udział jedynie dziesięć drużyn, zachęcamy do jak najszybszego zgłaszania swojego udziału za pośrednictwem strony internetowej: www.bydgoszczliczypiece.pl.

Kampania „Policzmy się z niską emisją” jest realizowana na zlecenie Miasta Bydgoszcz przez firmę ABRYS.

 

Zagraj o czyste powietrze. Wygraj cenne nagrody.

KONTAKT

w sprawie kampanii ?Policzmy się z niską emisją?

Urząd Miasta Bydgoszczy

Wydział  Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska

tel. (52) 58 58 217

e-mail: [email protected]

w sprawie gry miejskiej:

Agata Jakszewska

tel.881 788 666e-mail: [email protected]

Fot. Depositphotos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię