Hasło ?Mazury Cud Natury? jest od 24 lipca 2009 roku znakiem słownym chronionym. Wniosek Województwa Warmińsko-Mazurskiego o uzyskanie prawa chronionego dla znaku towarowego słownego ? hasła ?Mazury Cud Natury? wpłynął dziś do Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej. Hasło od pół roku promuje Mazurskie Jeziora w światowym plebiscycie szwajcarskiej Fundacji ?New7Wonders? na Nowe 7 Cudów Natury.

21 lipca grono ekspertów zakwalifikowało Mazury z 27 innymi kandydaturami do finału konkursu. 22 lipca 2009 roku podczas konferencji prasowej podsumowującej kampanię promocyjną i wejście Mazur do finału plebiscytu, Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego podkreślił, że hasło kampanii „Mazury Cud Natury” stanie się oficjalnym hasłem promocyjnym regionu do końca trwania konkursu, czyli do roku 2011.

Zastrzeżone w Urzędzie Patentowym hasło „Mazury Cud Natury”, które powstało w Zespole Prasowym Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie,  zapewni ochronę prawną znaku stosowanego przez Województwo Warmińsko-Mazurskie – mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i zarazem Przewodniczący Oficjalnego Komitetu Wspierającego kandydaturę Mazurskich Jezior.

Jak powiedziała Izabela Raniszewska, rzecznik patentowy, reprezentująca Województwo Warmińsko-Mazurskie w postępowaniu w sprawie rejestracji znaku towarowego „Mazury Cud Natury”, tzw. „erkę” (®) znak „Mazury Cud Natury” otrzyma najwcześniej za pół roku. – Jednak  od momentu potwierdzenia przez Urząd Patentowy wpłynięcia zgłoszenia, hasło „Mazury Cud Natury” jest już znakiem chronionym – podkreśla Izabela Raniszewska.

Zakres ochronny, tak jak innych znaków towarowych zarejestrowanych przez Województwo, obejmuje trzy kategorie, tzw. klasy, tj:

– (klasa 35) usługi w zakresie promocji i reklamy, reklama prasowa i telewizyjna, usługi w zakresie rozpowszechniania reklam na dowolnych nośnikach, dystrybucja materiałów reklamowych, w postaci próbek, druków, prospektów, broszur
– (38) programy radiowe i telewizyjne
– (41) organizowanie i prowadzenie konkursów, sympozjów, konferencji, kongresów, wystaw.

Hasło „Mazury Cud Natury” stosowane jest przez Województwo w działaniach promujących udział Krainy Mazurskich Jezior w plebiscycie zorganizowanym przez szwajcarska Fundację „New7Wonders” na Nowe 7 Cudów Natury. Na czele Oficjalnego Komitetu Wspierającego stanął Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Mazury przeszły do półfinału będąc na 1. miejscu w swojej kategorii („krajobrazy i formacje polodowcowe”). 21 lipca 2009 r. Fundacja „New7Wonders” ogłosiła listę 28 finalistów konkursu , w którym znalazły się również Mazury.

Mazury przeszły do półfinału będąc na 1. miejscu w swojej kategorii (?krajobrazy i formacje polodowcowe?).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię