Przez ostatnie 4 miesiące w wielu miastach Polski dzieci układały Leśne Puzzle. Akcję zorganizowały Lasy Państwowe wraz z Fundacją Ekologiczną Arka, z okazji Międzynarodowego Roku Lasów. 3 sierpnia odbył się jedenasty, ostatni pokaz Leśnych Puzzli ? tym razem w Pile.

Puzzle w Pile układały przedszkolaki z przedszkola nr 17. Warsztaty towarzyszące imprezie przeprowadzili leśnicy z RDLP w Pile oraz nadleśnictw Kaczory i Zdrojowa Góra.

Wszystkim akcjom towarzyszyło ogromne zainteresowanie mediów – ukazało się blisko 70 relacji. Leśnicy i fundacja Arka planują powtórzyć akcję za rok. 3 sierpnia Fundacja Ekologiczna ARKA przygotowała 11, ostatni pokaz naszych leśnych puzzli w ramach ogólnopolskiej trasy. Licznie zjawiły się dzieci i nauczyciele z Przedszkola nr 17 w Pile. Dużo pracy w przygotowanie akcji w Pile włożyli leśnicy z RDLP w Pile oraz Nadleśnictw Kaczory i Zdrojowa Góra, z dużym zaangażowanie prowadząc warsztaty towarzyszące układaniu puzzli. Akcja była także filmowana przez program Bliżej lasu, realizowany dla TVP2, dzięki czemu relację z układania puzzli będzie można zobaczyć w telewizji polskiej, w ostatni czwartek sierpnia. Na akcji pojawiły się także media lokalne.

 Źródło: lasy.gov.pl, fundacjaarka.pl

Leśne puzzle w Radomiu / Fot. Fundacja Arka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię