W Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie w obiekcie muzealnym ?Oficyna” można oglądać wystawę fotograficzną „Las w moim obiektywie”.

Prezentuje ona najlepsze zdjęcia z ponad 450 prac nadesłanych w 2010 roku przez blisko 200 uczestników na konkurs fotograficzny „Las w moim obiektywie”, który już po czternasty zorganizował dwutygodnik „Las Polski". Zdjęcia pochodzą z terenu naszego kraju, od wybrzeża po góry. Wykonali je fotograficy amatorzy i zawodowcy, wielu z nich pracuje na co dzień w Lasach Państwowych lub parkach narodowych. Łączy ich jedno – umiłowanie rodzimej przyrody i umiejętność wnikliwej obserwacji.

Wystawę można oglądać do 25 września br.

Konkurs „Las w moim obiektywie” wystartował w 1995 r. jako zdjęcie miesiąca publikowane na łamach „Lasu Polskiego”. Dwa lata później miał już cztery edycje odpowiadające porom roku. W 2006 r. nastąpiła kolejna zmiana charakteru konkursu – przyjął on formę comiesięcznej ligi fotograficznej. W 1999 r. po raz pierwszy miała miejsce wystawa pokonkursowa, a jej wernisaż odbył się w Kampinoskim Parku Narodowym. Organizowane co roku wystawy pokonkursowe odwiedzały ośrodki edukacji przyrodniczo-leśnej, muzea przyrodnicze, parki narodowe i nadleśnictwa w całej Polsce. Obejrzały je dziesiątki tysięcy osób.

Celem konkursu jest popularyzacja piękna rodzimej przyrody, której największe bogactwo można odnaleźć właśnie w lesie – niewyczerpalnym źródle inspiracji dla ludzi zainteresowanych fotografowaniem.

 

Wystawa prezentuje najlepsze zdjęcia z ponad 450 prac. / Fot. OKL Gołuchów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię