Czy można zaciekawić najmłodszych produkcją? betonu? Oczywiście! Jeśli tylko wiedzę przekażemy za pośrednictwem ciekawej historii, wyrazistych bohaterów oraz przemawiających do wyobraźni rysunków. Na taki właśnie pomysł wpadło przedsiębiorstwo Lafarge, zlecając Działowi Edukacji Ekologicznej firmy Abrys przygotowanie komiksu pod tytułem ?Przygoda na mur-beton?.

Liczący 32 strony komiks to barwna opowieść dzieciach, przed którymi ? wskutek zniszczenia infrastruktury drogowej ? pojawia się widmo odwołania klasowej wycieczki. Most zniszczony, wiec autobus nie przejedzie? Wprawdzie można by to wszystko naprawić, ale jak? I przy użyciu czego?

Na szczęście z pomocą szybko przychodzi L-men, super bohater działający w służbie Lafarge, który zabiera dzieci i ich nauczycielkę w fascynującą podróż, wiodącą od początków budownictwa aż do cementowni Lafarge, w której powstaje cement ? kluczowy budulec bardzo wielu obiektów architektonicznych i infrastrukturalnych.

Dzięki tekstowi Filipa Makowieckiego oraz rysunkom Tomasza Kleszcza powstała niezwykła opowieść o najzwyklejszym, wydawać by się mogło, betonie, o pozyskiwaniu surowców do jego produkcji, a także o samym procesie jego wytwarzania, środkach bezpieczeństwa oraz zaangażowaniu setek ludzi, maszyn oraz zaawansowanych technologicznie i odpowiedzialnych środowiskowo rozwiązań. Wybierając się na wyimaginowany spacer po rysunkowych obiektach Lafarge, dzieci mogą dowiedzieć się więcej o otaczającym je świecie, poznać niektóre fakty z historii architektury i budownictwa.   

Komiks ?Przygoda na mur-beton? zapewnia młodym odbiorcom nie tylko rozrywkę, ale pozwala również zrozumieć, jak powstają cement i inne materiały budowlane, będące jednymi z największych cywilizacyjnych osiągnięć ludzkości, dzięki którym, nie tylko mamy gdzie mieszkać, ale i możemy komfortowo podróżować oraz konstruować monumentalne budowle.

  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię