Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska, 5 czerwca w Krakowie na Placu Wolnica odbędzie się akcja ?Kultura to Natura?. Od 10.00 do 15.00 potrwa zbiórka makulatury, plastikowych butelek i kubków, aluminiowych puszek, szklanych butelek i słoików, elektrogratów (stare i zepsute telewizory, komputery, pralki, świetlówki, baterie…) oraz kartoników po napojach.

W zamian uczestnicy otrzymają  bilety do kin, teatrów i muzeów. Na uczestników akcji czeka wiele dodatkowych artystycznych atrakcji: występy młodzieży z Domu Kultury „Podgórze”, zespoły Johnny Essential oraz Yellow Pillow. Zaśpiewa Piwnica Śpiewu Tradycyjnego – grupa wykonująca pieśni tradycyjne z Polski, Serbii, Ukrainy i innych regionów Słowiańszczyzny. Zagrają Gdziebasy – kapela wykonująca tradycyjne polskie dźwięki. Finałowy koncert wykona Grupa Tamtamitutu, grając na niecodziennych instrumentach – odpadach przemysłowych rodem z Afryki.

Nie zabraknie również pokazu mody, kreacji stworzonych z surowców wtórnych oraz wystawy fotograficznej zorganizowanej przez Krakowskie Szkoły Artystyczne. Stowarzyszenie TO.pole poprowadzi niekonwencjonalne warsztaty pokazujące oryginalną sztukę użytkową i autorski dizajn oraz warsztaty art recyklingu – zwracając jednocześnie uwagę na globalny problem, jakim jest nadmiar śmieci. Fundacja Zielony Horyzont stworzy zielony plac zabaw, najmłodsi znajdą tam wspaniałe gry i zabawy ekologiczne. Uczestnikom akcji czas umilą również szczudlarze z Grupy Happenerskiej Nowa Huta (GHNH).
 
A to wszystko dlatego, aby pokazać, że "Kultura to Natura"!  Głównym celem akcji jest edukacja ekologiczna i kulturalna, oraz pokazanie, że oba obszary ekologia i kultura przenikają się i uzupełniają. Człowiek kulturalny przecież nie śmieci i potrafi segregować odpady! Akcję organizuje ekolog podrożnik Dominik Dobrowolski (www.cycling-recycling.eu) oraz Fundacja Instytut Myśli Obywatelskiej im. Stańczyka z Krakowa (www.fimo.org.pl). Elektrograty pomagają zbierać Remondis Electrorecycling oraz Europejska Platforma Recyklingu; kartoniki po napojach Program REKARTON; makulaturę, puszki aluminiowe oraz butelki szklane i plastikowe van Gansewinkel.

Szczegóły akcji: "Kultura to Natura"
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię