Urząd Miasta Krakowa już po raz siódmy organizuje, w dniach 29-31 maja Krakowski Festiwal Recyklingu – cykl przedsięwzięć promujących zbiórkę surowców wtórnych oraz możliwości ich wykorzystania.

Krakowski Festiwal Recyklingu to impreza poświęcona promocji zbiórki surowców wtórnych oraz możliwości ich wykorzystania. Ideą Festiwalu jest promowanie recyklingu jako szansy na rozsądne i ekologiczne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. Podczas kolejnych edycji imprezy z użyciem surowców budowane są i będą atrakcyjne instalacje. Ich powstanie w metaforyczny i niezwykły sposób obrazuje, jak duże możliwości daje korzystanie z surowców wtórnych. Festiwal udowadnia, że tematyka „śmieciowa” nie musi być prezentowana w ściśle fachowy, hermetyczny sposób. Może być też, wbrew pozorom źródłem przyjemnych doznań estetycznych i dobrej, bezpiecznej zabawy.

Stałymi elementami imprezy są: zbiórka surowców wtórnych na Błoniach oraz budowa konstrukcji z surowców wtórnych.W tym roku na Błoniach powstanie miasteczko miniatur budowli z surowców wtórnych. W ten niezwykły sposób, organizatorzy chcą pokazać, jak duże możliwości daje korzystanie z surowców wtórnych. Festiwal udowadnia, że tematyka związana z selektywną zbiórką odpadów nie musi być prezentowana w ściśle fachowy, hermetyczny sposób. Formuła Festiwalu sprawia, że poważna tematyka może być również źródłem dobrej zabawy. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie również konkursów, koncertów, widowisk.

Podczas wieczornego (30 maja) koncertu wystąpi KAYAH z zespołem. Po koncercie odbędzie się pokaz laserowy. Natomiast w niedzielę (31 maja) na scenie wystąpią: Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem oraz zespół Wanda i Banda.

Ponadto tradycyjnie odbywać będzie się zbiórka surowców w zamian, za które mieszkańcy otrzymają sadzonki drzew i kwiatów. W ciągu sześciu edycji Festiwalu zebrano: 134,3 Mg makulatury, 62,3 Mg szkła, 4,3 Mg puszek aluminiowych, 8,2 Mg butelek PET, 6,3 Mg zużytych baterii i 1,1 Mg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Wystarczy przynieść:
– 20 opakowań szklanych
– 30 puszek aluminiowych
– 20 kg makulatury
aby otrzymać sadzonkę drzewa, krzewu lub kwiatka balkonowego

– 30 butelek PET
– 40 zużytych baterii
aby otrzymać upominek.

Zbiórka surowców trwać będzie w piątek, sobotę i niedzielę w godzinach 11.00 – 16.00 (lub do wyczerpania zapasów sadzonek i upominków).

Podczas VII Krakowskiego Festiwalu Recyklingu będzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte, niepotrzebne termometry rtęciowe.

źródło: www.krakow.pl
 
 

Wystarczy przynieść 20 opakowań szklanych, 30 puszek aluminiowych lub 20 kg makulatury, by otrzymać sadzonkę. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię