Placówki edukacyjne oraz organizacje pozarządowe mogą wziąć udział w konkursie „Promotor Przyjaznej Energetyki”. Celem konkursu jest promocja działań edukacyjnych w zakresie wytwarzania, poszanowania i wykorzystywania energii oraz wzmocnienie motywacji uczestników konkursu do działania na rzecz zagadnień związanych z szeroko pojętą energią.

Do konkursu można składać projekty edukacyjne, których celem jest zwiększenie wiedzy w zakresie wytwarzania, poszanowania i wykorzystania energii. Projekty będą dodatkowo spełniały następujące cele:
a) Przyczynią się do wzrostu świadomości ekologicznej,
b) Przyczynią się do kształcenia postaw ekologicznych,
c) Zmotywują do działania proekologicznego,
d) Będą spełniały ideę zrównoważonego rozwoju energetycznego

Kapituła konkursowa wyłoni do pięciu najlepszych projektów w każdej kategorii, które zostaną nominowane do nagrody głównej:
– nagrodą główną w kategorii „Projekt planowany do realizacji” jest tytuł Promotora Przyjaznej Energetyki w niniejszej kategorii oraz dofinansowanie na realizację projektu w wysokości do 10.000 złotych.
– nagrodą główną w kategorii „Projekt zrealizowany” jest tytuł Promotora Przyjaznej Energetyki w niniejszej kategorii oraz nagroda finansowa w wysokości do 10.000 złotych z przeznaczeniem na działania proekologiczne.

Termin składania projektów upływa 31 października 2011 r.

Więcej na: www.kape.gov.pl

Celem konkursu jest promocja działań edukacyjnych w zakresie wytwarzania, poszanowania i wykorzystywania energii. / Fot. Martin Boose, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię