Dziś rozpoczyna się organizowany z okazji Światowego Dnia Wody konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych związany z akcją „Zaadoptuj rzekę”.

Zapoznaj się z akcją „Zaadoptuj rzekę” organizowaną przez Klub Gaja, nasze Centrum Edukacji Ekologicznej też  przyłączyło się do tej akcji i zaadoptowało rzekę Ruptawkę. Pamiętacie tę rzeczkę z komiksu o dwóch kropelkach wody pt. „ Historia z przyrody o obiegu wody”? Plakat konkursowy ma zachęcić do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących min. ochrony rzek.  Z okazji Światowego Dnia Wody (22 marca) zastanów się jak możesz pomóc rzekom, bądź konkretnej rzece w Twojej okolicy i stwórz plakat!

Plakat ma zachęcić dzieci i młodzież do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących min. ochrony rzek. Organizatorem jest  Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji. 

Technika dowolna w formie plakatu. Rozmiar plakatu:  60 x 40 cm.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Prace konkursowe będą oceniane w następujących kategoriach:
– uczniowie klas I – III szkoły podstawowej
– uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej
– uczniowie gimnazjum
 W konkursie mogą brać udział wyłącznie prace amatorskie, nie publikowane i nienagradzane w innych konkursach.

Terminy:
I. Ogłoszenie konkursu: 22.03.2010 r.
II. Termin składania prac: 30.04.2010 r.
III. Ogłoszenie wyników: 10.05.2010 r. na stronie organizatora www.jzwik.com.pl

Źródło: www.jzwik.com.pl

Z okazji Światowego Dnia Wody (22 marca)zastanów się jak możesz pomóc rzekom, bądź konkretnej rzece w Twojej okolicy i stwórz plakat!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię