Łodzianom problem zanieczyszczonego powietrza nie jest obojętny. Przekonaliśmy się o tym podczas organizacji konkursu fotograficznego  ?Niska emisja ? wielka sprawa?. W ramach przedsięwzięcia otrzymaliśmy wiele ciekawych prac, które pokazywały, że problem niskiej emisji jest zauważalny w ich otoczeniu. 

Konkurs, skierowany do mieszkańców Łodzi, miał na celu zainteresować wszystkich tematyką niskiej emisji i rozwiązaniami, dzięki którym powietrze w mieście stanie się czystsze. Polegał on na zrobieniu zdjęcia, wykonanego dowolną techniką, pokazującego niską emisję lub jej bezpośrednie przyczyny, zaopatrzonego w krótki komentarza nt. przeciwdziałania zobrazowanej niskiej emisji. Prace dostarczać można było do 30 października br.

W ramach konkursu wyróżnione zostały trzy zdjęcia autorstwa: Pawła Łachety, Marcina Posta oraz  Bartosza Wackermanna.  Autorzy zwycięskich prac  otrzymają nagrody w postaci bonów upominkowych o wartości 700 zł do sklepu Saturn. Nagrodzonym gorąco gratulujemy.

Konkurs realizowany został w ramach kampanii ?Niska emisja ? wielka sprawa?, której organizatorem jest Veolia Energia Łódź.  Partnerem merytorycznym jest firma Abrys.

Nagrodzone prace:

Wyremontowanie budynków i podłączenie do sieci cieplnej oraz ograniczenie ruchu samochodowego w centrum zapewne poprawiłby jakość powietrza, którym oddychamy.
Paweł Łacheta

Czerwone światło dla niskiej emisji
Marcin Post

Podłączamy wszystkie małe gospodarstwa domowe do wspólnej, wysoko wydajnej sieci grzewczej, dzięki czemu zatrzymamy trujące wyziewy z niskich kominów i uratujemy nasze środowisko.
Bartosz Wackermann

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię