„Segreguję i przetwarzam. Myślę o przyszłości” to idea konkursu, organizowanego przez Fundację REO. Konkurs adresowany jest do młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, domów kultury z Województwa Mazowieckiego, w wieku od 10 do 18 lat.

Intencją organizatora jest propagowanie idei zrównoważonego rozwoju, uwrażliwienie młodzieży na obecne problemy ochrony najbliższego środowiska, rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania a także szacunku dla przyrody. Celem konkursu jest upowszechnianie wśród młodzieży postaw ekologicznych poprzez uświadamianie konieczności zbierania surowców wtórnych w celu poddania ich recyklingowi. Konkurs ma za zadanie zachęcić młodzież do przedstawienia własnego pomysłu na czyste środowisko, poprzez wykonanie ekologicznej rzeźby z materiałów przeznaczonych do recyklingu.

Placówka oświatowa może zgłosić do konkursu maksymalnie dwie prace – konstrukcje wykonane z surowców przeznaczonych do recyklingu, zainspirowane jednym źródłem energii odnawialnej (np. woda, wiatr, słońce) o wymiarach od 1,5 do 3 metrów wysokości.

Źródo: Fundacja REO
 

Konkurs ma zachęcić młodzież do przedstawienia własnego pomysłu na czyste środowisko, poprzez wykonanie rzeźby z materiałów recyklingowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię