Instytut Dziedzictwa Narodowego serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie, który polega na przygotowaniu zielnika pełnego ziół, roślin oraz kwiatów z okolicznych pól i łąk. Dla autorów najciekawszych prac przewidziane są atrakcyjne nagrody.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież z województwa małopolskiego w wieku od 6 do 13 lat. Prace należy przesłać do 4 sierpnia 2011 roku. Decyduje data wpływu pracy i każda praca musi zostać wykonana samodzielnie.
Przygotowanie zielnika oprócz walorów edukacyjnych, pogłębienia wiedzy o ziołach i kwiatach, może stać się wspaniałym pretekstem „botanicznej” wycieczki.
Wszystkie zwycięskie prace zostaną zaprezentowane podczas finału projektu „Cudowna moc bukietów”, 15 sierpnia 2011 r. na Rynku w Krakowie.
Konkurs na zielnik jest częścią projektu „Cudowna moc bukietów” odwołującego się do pamięci o tradycyjnych zwyczajach komponowania bukietów z kwiatów i ziół, połączonego z obyczajem święcenia pól w trakcie Święta Matki Boskiej Zielnej. Projekt ma również na celu promowanie postaw ekologicznych wiązanych z ochroną małopolskiej flory oraz popularyzowanie bogactwa roślin występujących na polach, łąkach i lasach wśród mieszkańców małopolski.
 
Żródło: www.eko.chrzanow.pl

 

Projekt ma na celu promowanie postaw ekologicznych wiązanych z ochroną małopolskiej flory. /Fot.Luca Sorin, sxc.hu

Przygotowanie zielnika może stać się wspaniały pretekstem do „botanicznej” wycieczki. /Fot. Luca Sorin, sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię