Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowali w Koninie w piątej już edycji turnieju Dzień Recyklingu. Jego organizatorem był Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

W ten sposób chcemy dotrzeć do świadomości najmłodszych członków naszej społeczności, że środowisko, w którym żyjemy musi być chronione. Jednocześnie chcemy wyrobić nawyki segregowania odpadów, które później mogą być przetworzone powtórnie – mówił w czasie otwarcia zawodów, które tym razem odbyły się w ramach "Dni Chorznia" w niedzielę 30 maja, Jan Skalski, prezes MZGOK w Koninie.

Najmłodsi uczestnicy turnieju jak i ich starsi koledzy rywalizowali nie tylko w konkurencjach sprawnościowych. Zaprezentowali również swoje zdolności plastyczne i literacki. Opracowali także komiksy poświęcone turniejowej tematyce.

W każdej z kategorii wiekowych rywalizacja była zacięta i trwałą do ostatniej chwili. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni – pucharami, sprzętem komputerowym i grającym. Dodatkowo prezes Jan Skalski przyznał nagrody specjalne opiekunom najlepszych drużyn w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wspaniała zabawę skrócił – niestety – ulewny deszcz.

Źródło: konin.pl

Najmłodsi zaprezentowali również swoje zdolności plastyczne. / Fot. konin.pl

Najmłodsi uczestnicy turnieju jak i ich starsi koledzy rywalizowali nie tylko w konkurencjach sprawnościowych. / Fot. konin.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię