Kreatywną formę edukacji ekologicznej przygotowała dla swoich uczniów Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej w Sieradzu. Uczniowie wzięli udział w grze miejskiej ?Komisarz Dymski na tropie Dymonów?.

Zabawa, która odbyła się 9 czerwca polegała na rozwiązywaniu różnych  zadań  z zakresu niskiej emisji. Na uczestników czekało pięć punktów zadaniowych, które zlokalizowane zostały w różnych miejscach na terenie Sieradza. Uczniowie oprócz wiedzy musieli wykazać się sprytem i spostrzegawczością, ponieważ za pomocą wskazówek otrzymywanych od arbitrów musieli zlokalizować różne punkty zadaniowe rozmieszczone na terenie miasta. W zadaniu wzięło udział 10 drużyn, w skąd których wchodzili uczniowie klas siódmych. Dwie drużyny, które najlepiej wykonały zadania otrzymały zestawy gier edukacyjnych związanych z tematyką niskiej emisji. Z kolei uczniowie klas szóstych mogli wziąć udział w grze ?Niska emisja kołem się toczy?.

W ramach konkursu, z użyciem barwnego rekwizytu, uczestnicy za poprawne udzielenie odpowiedzi (pytanie, zadanie, zagadka, ciemne pudełko itp.) otrzymywali edukacyjne upominki.  Poprzez kreatywną zabawę uczestnicy zdobywali wiedzę dotyczącą ochrony powietrza. Na ochotników czekała także gra wielkoformatowa, która stanowi doskonałą formę zabawy połączoną z edukacją ekologiczną. Uczestnicy przemieszczając się po polach samodzielnie lub za pomocą pionków, zdobywają wiedzę dotyczącą poprawnej segregacji odpadów.

Realizacją zadań zajął się dział Edukacji Ekologicznej Abrys.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię