Do sklepu Abrys trafił właśnie nowy, opracowany przez Dział Edukacji Ekologicznej produkt w postaci komiksu „W poszukiwaniu zmian klimatu”.
Ta poruszająca kwestie globalnego ocieplenia i jego skutków publikacja, uświadamia, że o przyszłości planety decyduje to, co robimy tu i teraz.

Komiks jest skierowany zarówno do młodych, jak i dorosłych czytelników, ponieważ poruszane w nim kwestie dotyczą codziennych wyborów każdego człowieka, niezależnie od wieku. Ta edukacyjna publikacja powstała dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Komiks opisuje przygody dwojga młodych ludzi, którzy nie mieli w zwyczaju przejmować się ochroną środowiska i nie byli skłonni uwierzyć, że zmiany klimatu dotyczą również ich. Bo jeżeli już coś złego miałoby się dziać, to z pewnością gdzieś bardzo daleko… Młodzi ludzie, nastawieni na to, by czerpać ze świata, otrzymują zaproszenie do tajemniczej gry, w której zyskają możliwość błyskawicznego przenoszenia się do różnych miejsc pod opieką wyjątkowego przewodnika.

Po przybyciu do każdej z lokalizacji obserwują negatywne skutki zmian klimatu: suszę, a potem gwałtowne deszcze i podtopienia, upalną temperaturę oraz tropikalne huragany, bujną zieleń, a następnie pustynniejący step, na fotografii widzą żeglowne rzeki, a w rzeczywistości wyschnięte koryta. Komiks dowodzi, że skutki klimatu są już dostrzegalne wokół nas, także w Polsce, a nie na biegunie północnym. W publikacji „W poszukiwaniu zmian klimatu” zainteresowani znajdą więc niezwykle istotne podpowiedzi, jak się do tych zmian nie przyczyniać.

 Dlatego konieczne są działania, które pozwolą nam zapobiegać eskalacji zmian, a także umożliwią przystosowanie się do tych, które już zaszły.

A chodzi m.in. o działania prowadzone w domu, np. segregowanie odpadów, kupowanie używanych przedmiotów, oszczędzanie wody i energii, zbieranie wody deszczowej, sadzenie roślin, korzystanie z komunikacji miejskiej czy też ograniczenie jedzenia mięsa.

Komiks „W poszukiwaniu zmian klimatu” można kupić, klikając w link:

https://sklep.abrys.pl/256-komiks

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię