W ramach ogólnopolskiej publicznej kampanii edukacyjnej w zakresie właściwego postępowania z zużytymi bateriami i akumulatorami firma EnerSys zrealizowała kolejny wyjątkowy projekt. We współpracy z Działem Edukacji Ekologicznej Abrysu wydano m.in. kalendarz, czwartą część komiksowych przygód Akusia, książeczkę z zadaniami, a także przygotowano zestaw gadżetów dla dzieci.

Kampania edukacyjna prowadzona przez EnerSys pokazuje, że odpowiedniego postępowania z odpadami można uczyć nie tylko z rozmachem i w bardzo oryginalny sposób, ale także z uwzględnieniem potrzeb dzieci oraz z dbałością o środowisko dzięki stosowaniu ekologicznych materiałów. Zużyte baterie i akumulatory to odpady niebezpieczne, które źle zagospodarowane stanowią zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i środowiska, ale kiedy trafią do zakładów recyklingowych, stają się niezastąpionym źródłem surowców wtórnych. I właśnie ten fakt doskonale uzmysławia najmłodszym odbiorcom czwarty z kolei komiks o przygodach  Akusia, czyli „Akuś vs. Gigabaterius”.

Natomiast autorski kalendarz ścienny, oprócz niepowtarzalnych ilustracji, zawiera hasła promujące ochronę środowiska, właściwe postępowanie i recykling baterii.  Dodatkowo książeczka z zadaniami pod tytułem „Akusiowe wyzwania” pozwala dzieciom sprawdzić, jak dużą wiedzę o gospodarce akumulatorami i bateriami posiadły już dzięki wieloletniej publicznej kampanii edukacyjnej EnerSys-u.

Oprócz kalendarza, książeczki  i komiksu tegoroczna kampania edukacyjna Enersys obejmowała również produkcję nietuzinkowych gadżetów, takich jak plany lekcji, notesy magnetyczne  i zakładki z hasłami oraz poradami promującymi właściwe postępowanie z bateriami. Gadżety te mają na celu uzmysłowienie, iż istnieje wiele typów baterii i akumulatorów, a dla bezpieczeństwa własnego oraz środowiska w szkołach i przedszkolach powinniśmy postępować z nimi właściwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię