Protection of environment. People in action metaphor

Kolory mają szczególne znaczenie, jeśli chodzi o segregację śmieci. Mimo że powszechnie jest wiadome, że do pojemnika żółtego wrzucamy plastik, do niebieskiego – papier, a do zielonego – szkło, to wciąż popełniane są błędy. 

By było ich jak najmniej Urząd Miasta Międzyrzecza realizuje projekt pn. „Segregacja śmieci – kolory mają znaczenie”. W jego ramach w siedmiu międzyrzeckich szkołach podstawowych odbyły się prelekcje poświęcone temu tematowi. W ich ramach dzieci przypominały sobie obowiązujące na terenie gminy zasady segregacji śmieci oraz dowiadywały się, w jaki sposób postępować z odpadami problemowymi, takimi jak przeterminowane lekarstwa, stara lodówka czy niepotrzebny fotel. Ponadto brały udział w symulacji zakupów, podczas której zwracano uwagę do odpowiednie wybory konsumenckie, biorące pod uwagę jak najmniejsze generowanie odpadów. 

W zajęciach, które odbyły się 6 czerwca br. wzięło udział blisko 400 uczniów. Za udziałw zajęciach dzieci zostały nagrodzone piłeczkami w kolorze pojemników na śmieci, a do szkolnych bibliotek zostały przekazane gry edukacyjne. 

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. 

 

Fot Depositphotos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię