Już jutro akcja sprzątania rzeki Odry. Inicjatorami przedsięwzięcia są założyciele nieformalnego stowarzyszenia ?Rzeki dzielą Odra łączy?, a swój udział w nim zapowiedziała już około 25 osobowa grupa zapaleńców z Kędzierzyna-Koźla i okolic.

Akcja rozpocznie się o godzinie 10.00 w Przewozie, a jej finał przewidywany jest na godz. 15.00 przy Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego „Szkwał” w Koźlu, gdzie śmieci przekazane zostaną do zakładu komunalnego. Do dyspozycji uczestnicy mają łodzie i kajaki w tym jedną łódź z napędem silnikowym, której organizatorom użyczył prezydent Wantuła.

Inicjatorzy zapraszają do udziału wszystkich, którym leży na sercu czystość rzeki, którzy dysponują wolnym czasem, a przede wszystkim własnymi środkami pływającymi (kajaki, łodzie z wiosłami, łodzie motorowe). Także Ci, którzy mogliby wesprzeć uczestników w inny sposób (zakup paliwa, zapewnienie transportu łodzi) zapraszamy do współpracy. Osoby, które zdecydują się wziąć udział w akcji organizatorzy proszą o zabranie ze sobą rękawic i grabek, bądź bosaków.

Zainteresowani są proszeni o kontakt z organizatorami: Adam Kubicki – tel. 605581219, Bronisław Piróg – tel. 510265174.

Ponadto w Kędzierzynie-Koźlu trwa akcja bezpłatnej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, tj.: sprzęt komputerowy, sprzęt RTV i AGD, świetlówki czy akumulatory.

Akcja prowadzona będzie na wszystkich osiedlach na terenie miasta, wg poniższego harmonogramu:

Piątek (26.08.)
godz. 15.00-17.00
os. Lenartowice: ul. Nowowiejska – obok przystanku
os. Kuźniczka: ul. Gajowa – przy kapliczce
godz. 18.00-20.00
os. Azoty: ul. Waryńskiego 7 – parking przed Hotelem Centralnym
os. Piastów: ul. Bolesława Krzywoustego – parking przed kościołem p.w. św. Ducha i NMP Matki Kościoła

Sobota (27.08.)
Godz. 10.00-12.30
os. Pogorzelec: ul. Kozielska 42 – parking przed marketem budowlanym Prowent
os. Kłodnica: ul. Kłodnicka 34 – parking przy markecie Lewiatan
godz. 13.30-16.00
os. Rogi: ul. Główna 54 – parking przed Domem Kultury „Chemik”
os. Zachód: ul. Gazowa – parking przed marketem Lidl

Akcję, we współpracy z Urzędem Miasta Kędzierzyn-Koźle organizuje Przedsiębiorstwo Techniczno- Handlowe „TECHNIKA". z Gliwic, które gwarantuje drobny upominek dla każdego oddającego zużyty sprzęt.W czasie trwania zbiórki w naszym mieście będzie można także zadzwonić pod numer 512 017 886 i zamówić przyjazd samochodu ciężarowego organizatorów zbiórki po odbiór sprzętu dużych gabarytów (typu pralka, lodówka, zamrażarka).

Do działań proekologicznych mogą się przyłączyć wszyscy, którzy dbają o czystość lokalnego środowiska. / Fot. KedzierzynKozle.pl

Od wczoraj w Kędzierzynie trwa zbiórka elektrośmieci. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię