W związku z realizacją projektu ?Zakup pojemników i worków do selektywnej zbiórki na terenie Katowic wraz z akcją promocyjno ? edukacyjną? realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego, odbędą się bezpłatne warsztaty oraz konkursy tematyce ekologicznej.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Projekt rozpoczął się 1 września i zakończy się 31 grudnia br. w ramach tego projektu odbędzie się szereg ciekawych działań proekologicznych:
1. Bezpłatne warsztaty z zakresu edukacji ekologicznej dotyczącej gospodarki odpadami,
2. Konkurs pn „Niecodzienny sposób na odpady”, który został podzielony na cztery kategorie:
• I Zbiórka butelek PET – PRZEDSZKOLA
• II Konkurs plastyczny na logo promujące segregację – SZKOŁY PODSTAWOWE,

GIMNAZJA I SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
• III Konkurs dla nauczycieli na konspekt zajęć
• IV Konkurs na film – spot GIMNAZJA I SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

We wszystkich konkursach przewidziano szereg atrakcyjnych nagród. Szczegóły oraz karty zgłoszenia załączamy do niniejszego pisma, można również pobrać ze strony internetowej www.eco-terra.pl. Projekt jest koordynowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ekologii „EcoTerra” tegoroczny laureat konkursu „EkoAkywni’10” w zakresie edukacji ekologicznej dot. gospodarki odpadami. Specjalnie dla nauczycieli i uczniów stowarzyszenie przygotowało specjalne konspekty zajęć oraz materiały, które
ułatwią uczniom przyswajanie wiedzy z zakresu prawidłowego postępowania z odpadami.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w bezpłatnych warsztatach proszone są o przesłanie informacji na adres: [email protected].

Projekt ma ułatwić uczniom przyswajanie wiedzy z zakresu prawidłowego postępowania z odpadami. / Fot. Ivan Prole, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię