Gra edukacyjna Ministerstwa Środowiska dla dzieci „Kapitan Dyzio? została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie Mobile Trend Awards, w kategorii: aplikacja mobilna ? edukacja. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych projektów i aplikacji mobilnych.

Poznaj sympatycznego bobra mieszkającego wraz z rodziną i przyjaciółmi w żeremiu nad Narwią. Dyzio pragnie przeżyć wielką przygodę i rozpoczyna budowę pirackiego statku, na którym wyruszy na wyprawę. Do ukończenia okrętu brakuje mu kilku rzeczy, które podarują mu jego leśni przyjaciele. Niestety zwierzątka nie mogą znaleźć drogi do Dyzia, bo Narew to bardzo piękna rzeka, ale przypomina prawdziwy labirynt. Pomożesz im go pokonać?

Sterowanie grą jest intuicyjne – opiera się na prostych dotknięciach palcem w oznaczone miejsca i przechylaniu urządzenia pod odpowiednim kątem – jak w mechanizmie kulki w labiryncie. Gracz ma za zadanie tak pokierować płynącymi do Dyzia zwierzątkami, by przebyć w jak najkrótszym czasie 4 labirynty. Każdy kolejny poziom to trudniejsza trasa do pokonania.

„Kapitan Dyzio” to gra multimedialna z przeznaczeniem na smartfony i tablety. Jej bohaterem jest bóbr znad Narwi. Młodzi zawodnicy pokonując kolejne etapy gry, przyswajają jednocześnie wiedzę nt. mieszkańców Narwiańskiego Parku Narodowego. „Kapitan Dyzio” jest przeznaczony dla dzieci od 4 do 7 lat. Gra została zrealizowana w ramach projektu finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Razem z Ministerstwem Środowiska statuetkę otrzymał wykonawca aplikacji – agencja GoldenSubmarine.

Nagrody za najlepsze projekty i aplikacje mobilne zostały wręczone 21 lutego w Krakowie. Plebiscyt Mobile Trends Awards, organizowany przez ClickMaster Polska, stanowił część Mobile Trends Conference – wydarzenia skierowanego do reprezentantów branży IT oraz środowiska biznesowego.

Grę można bezpłatnie pobrać ze strony ministerstwa http://dzieci.mos.gov.pl/. Kapitan Dyzio cumuje również tu: http://itunes.apple.com/pl/app/id585592121 i tam: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.goldensubmarine.captaindyzio
 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię