Ich zadaniem będzie tworzenie nowych inwestycji, takich jak autostrady, szpitale, elektrownie czy teatry. A wszystko za sprawą edukacyjnej gry planszowej evolutio! przygotowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Gra pokazuje, jak można zmieniać Polskę na lepsze, dzięki środkom z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Mistrzostwa Polski evolutio! mają charakter edukacyjny i skierowane są przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w wieku od 10 do 16 lat. To grupa, która obecnie i w przyszłości skorzysta z inwestycji zrealizowanych m.in. z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). Podczas rozgrywek gry evolutio! uczniowie dowiedzą się, jak Fundusze Europejskie w ramach POIiŚ oddziałują na najważniejsze sektory gospodarki w kraju, a także w jaki sposób zmieniają ich najbliższe otoczenie. Jako gracze wystąpią w rolach inicjatorów i projektantów tych zmian. Dzięki temu lepiej zrozumieją, na czym polega odpowiedzialne zarządzanie regionami, od momentu podjęcia decyzji aż do wprowadzenia inwestycji w życie. Gracze przekonają się także, że zgodna współpraca z innymi pomaga efektywnie rozwijać cały kraj, a najlepszym wskaźnikiem powodzenia danej inwestycji jest wysoki poziom zadowolenia jej mieszkańców.

Rozgrywki regionalne pod hasłem „Mistrzostwa Polski evolutio!” będą organizowane w 30 lokalizacjach w Polsce. Zgłoszenia rozpoczną się 2 grudnia i potrwają do 20 grudnia 2013 r. Organizatorami mogą być dowolne placówki edukacyjne (szkoły lub świetlice) lub kluby gier planszowych, które zadeklarują udział od 6 do 10, sześcioosobowych drużyn. Do organizowanych już rozgrywek może także przystąpić samodzielna drużyna złożona z 6 osób w terminie od 23 grudnia 2013 r. do 14 lutego 2014 r. Warunkiem udziału w rozgrywkach jest przesłanie poprawnie wypełnionego formularza dostępnego na fanpage’u Facebooka Moc Efektów. O zakwalifikowaniu do Mistrzostw zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Rozgrywki regionalne potrwają od 4 stycznia do 23 lutego 2014 r. Sześć drużyn z najlepszymi wynikami zostanie zaproszonych do wielkiego finału, którego organizację zaplanowano na 1 marca 2014 r. w Warszawie.

W rozgrywkach finałowych będą przyznawane 2 typy nagród – dla każdego uczestnika drużyny, która wywalczy sobie miejsce na podium oraz dla reprezentowanych przez laureata szkół lub świetlic. Zwycięzcy pierwszego miejsca otrzymają tablety, a także pojadą wraz z opiekunami na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Ich placówka natomiast zdobędzie tablicę interaktywną z projektorem. Nagrodami za zajęcie drugiego miejsca będą czytniki e-book dla każdego gracza oraz laptop
z projektorem multimedialnym dla placówki. Zdobywcy trzeciego podium dostaną ipody, a ich szkoła lub świetlica otrzyma laptopa.

Evolutio! jest kooperacyjną grą planszową przeznaczoną dla 2 do 5 graczy w wieku od 10 lat. Ma ona na celu rozwijanie umiejętności współpracy, porozumienia i podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Gracze, mając do dyspozycji Fundusze Europejskie, rozwijają poszczególne regiony Polski. Decydują na co przekazywać zgromadzone surowce, negocjują ze sobą, które sektory wymagają wsparcia, a także starają się wypracować wspólne stanowisko, jak poradzić sobie z przygotowanymi przez grę wydarzeniami. Pomyślne inwestycje w sześciu obszarach gospodarczych tj. transporcie, środowisku, energetyce, kulturze, nauce i zdrowiu wspieranych przez Program Infrastruktura i Środowisko, skutkują zmianami w całym kraju oraz wpływają na poziom zadowolenia mieszkańców. Kluczem do sukcesu są umiejętności zgodnego działania, strategicznego planowania i podejmowania trudnych decyzji.

Więcej informacji i regulamin rozgrywek dostępny na profilu www.facebook.pl/MocEfektow

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię