„Arbores Vitae – ostatnia taka puszcza” to plenerowa ekspozycja stu fotografii autorstwa słynnego w Polsce i na świecie fotografa i dokumentalisty Jana Walencika obrazujących największe skarby Puszczy Białowieskiego. Wystawę oglądać można do 6 listopada w okolicach Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Krakowie.

Podświetlona w nocy ekspozycja oraz wszystkie towarzyszące jej wydarzenia, dostępne są codziennie za darmo.

Program wydarzenia obejmuje ekspozycję zdjęć, zajęcia dydaktyczne z dziećmi i młodzieżą, kino Arbores Vitae, ogólnopolski konkurs internetowy, wielkoformatową mapę "Polska – NATURA 2000" oraz konferencję naukową "Dzień dla puszczy".

Projekt objęty został honorowym patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO, Marszałka Województwa Małopolskiego i Prezydenta Miasta Krakowa.
Podświetlona w nocy ekspozycja oraz wszystkie towarzyszące jej wydarzenia dostępne są codziennie dla wszystkich za darmo.

Program wydarzenia obejmuje m.in.: ekspozycję 100 wielkoformatowych fotografii o wymiarach 180 x 120 cm. Zdjęcia będące efektem wieloletniej pracy wybitnego fotografika i dokumentalisty Jana Walencika przedstawiają niezwykłą bioróżnorodność Puszczy Białowieskiej i opatrzone są naukowymi opisami w języku polskim i angielskim autorstwa wybitnych specjalistów. Ekspozycja wzbogacona zostanie o 5 dodatkowych fotografii ilustrujących unikalne obszary przyrodnicze Małopolski.

Ponadto w programie są zajęcia dydaktyczne: specjalizujący się w dziedzinie ochrony środowiska, wykwalifikowani przewodnicy oprowadzają zorganizowane grupy po terenie Wystawy. Zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży ze szkół i placówek edykacyjno-wychowawczych woj. małopolskiego będą odbywać się codziennie od 8.00 do 16.00. Na program zajęć składa się oglądanie zdjęć, projekcja filmu poświęconego lasom, wykład na temat różnych typów lasów wyróżnianych ze względu na strefę klimatyczną i dominującą w nich roślinność, dyskusje na temat zagrożeń i sposobów ochrony leśnej bioróżnorodności.

Źródło: zielonaprezydencja.pl

   

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię