Pokazanie źródeł, form przetwarzania energii i jej wykorzystania w otaczającym człowieka świecie jest celem gry miejskiej – atrakcyjnej formy przekazywania wiedzy o energii.

Miejska gra ekologiczna rozgrywana jest na terenie Dzielnicy Nadodrze we Wrocławiu, pomiędzy odnogami Odry – od Mostu Uniwersyteckiego do Mostu Trzebnickiego.

 Czym jest Gra o ziemie?

„Gra o Ziemię” to projekt łączący potrzebę atrakcyjnego zorganizowania czasu wolnego dzieci i młodzieży z pogłębianiem zainteresowania otaczającym nas środowiskiem przyrodniczym i rozwojem odpowiedzialności za nie. Uczymy się przez zabawę wykorzystując różnego rodzaju gry, w tym grę terenową „Gra pełna energii” rozgrywającą się na Nadodrzu.

Miejska gra ekologiczna rozgrywana jest na terenie Dzielnicy Nadodrze, pomiędzy odnogami Odry – od Mostu Uniwersyteckiego do Mostu Trzebnickiego.

Kto gra? Do gry zapraszamy uczniów szkół podstawowych (starszych klas), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także grupy młodzieży uczęszczające do świetlic wychowawczych, parafialnych czy kółka zainteresowań. Grupy powinny liczyć średnio 12 – 14 osób. Jedna grupa może wziąć udział tylko w JEDNYCH zajęciach. Grupa podzielona zostanie na dwa niezależne zespoły. Uczestnicy poruszają się po terenie gry wraz z opiekunem.

Start gry: EkoCentrum, ul. Św. Wincentego 25a, meta w tym samym miejscu.

Czas zajęć: ok. 2 godziny 15 minut (wprowadzenie merytoryczne, rozpoczęcie oraz podsumowanie gry). Dostępne terminy :
    Poniedziałek: 02.12; 16.12
    Czwartek: 19.12
    Sobota: 07.12; 14.12

Godziny:
• Poniedziałki, czwartki – godziny popołudniowe, od godz. 15:00
• Soboty – cały dzień do wyboru

Miejsce:
Gra zaczyna i kończy się w EkoCentrum przy św. Wincentego 25a, a terenem rozgrywek będzie najbliższa okolica.

Jak wziąć udział? Należy przesłać formularz zgłoszeniowy na adres mailowy [email protected] lub dostarczyć osobiście na adres: EkoCentrum, ul. św. Wincentego 25a, z dopiskiem: Gra o ziemię.

Decyduje kolejność zgłoszeń!

Udział bezpłatny!

Kontakt Katarzyna Zaremba, tel. 726 37 94 38, email: [email protected]

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię