Zakończyły się IX Elbląskie Dni Recyklingu. Impreza, która po raz kolejny odbyła się na Placu Jagiellończyka, zgromadziła kilkaset osób. Olbrzymim powodzeniem cieszyła się zbiórka odpadów, a także warsztaty recyklingowe, realizowane przez Dział Edukacji Ekologicznej Abrys. 

Od samego rana na Placu Jagiellończyka gromadziły się tłumy osób, chcących zebrane odpady wymienić na nagrody w postaci drzewek, kwiatów oraz ziół. Od samego początku działała także EKOSTREFA, w ramach której przy pomocy  stempli z warzyw i owoców można było pomalować torbę, zrobić swój notes z odpadów, a także kolczyki i wisiorki z niepotrzebnych gazet. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też zabawa z użyciem koła fortuny, gdzie za poprawną odpowiedź na zadane pytanie, zadanie, rozwiązanie rebusu itp. można było otrzymać ekologiczny upominek (np. recyklingowy notes, zestaw piśmienniczy z papieru, a także drewniane jojo bądź zestaw kredek). Dzieci mogły także ułożyć wielkoformatowe puzzle o tematyce selektywnej zbiórki odpadów. Wszystkie te atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno dzieci, jak i dorosłych. 

Podczas imprezy była także okazja zobaczenia wielu występów muzycznych i tanecznych, sprawdzić celność strzałów w ramach przygotowanej przez Fundację RECAL dmuchanej bramki, a także pomalować buzię (również we wzory związane z przyrodą).

Organizatorem Elbląskich Dni Recyklingu jest Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu.

GALERIA ZDJĘĆ

Fot. Archiwum ZUO Elbląg

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię