Oficyna Wydawnicza Multico oraz ZielonaLekcja.pl przez dwa miesiące prowadziły konkurs „Ekologiczny pamiętnik”. Wystarczyło prowadzić na łamach naszego portalu swój ekologiczny pamiętnik, na który głosowali Internauci. Dziękujemy za udział i podajemy wyniki tej zaciętej rywalizacji!

Wyniki:

Kategoria indywidualna:

I miejsce – Urszulka Oleszczuk

II miejsce – Marek Baranowski

III miejsce – Matka Polka i Monika (ex equo)

Kategoria grupowa:

Zwycięzca: Przyjaciele Przyrody z Gołdapii

Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu! Doceniamy trud każdego z pamiętnikarzy, gdyż prowadzenie ekologicznych zapisków na łamach naszego portalu wymagało od Was samodyscypliny i pracowitości. Mamy nadzieję, że pisanie pamietników sprawiło Wam  dużą radość i przyniosło satysfakcję.  Każdy z uczestników otrzyma od nas dyplom za udział w konkursie.

Jednocześnie zapraszamy do udziału w innych – równie ciekawych konursach redakcyjnych, „Mój spacer ekologiczny” (nagroda główna: laptop); „Wszystkie dzieci segergują śmieci” (nagrody: albumy przyrodnicze dla dzieci), „Ekoscenariusz” (nagrody: tablice edukacyjne) oraz konkurs pt. „Stwórz ścieżkę edukacyjną” (nagroda główna: realizacja projektu ścieżki dydaktycznej). Szczegóły dotyczące wszystkich konkursu znajdziesz tutaj.

Zapraszamy też do lektury bloga Elżbiety, która co tydzień dzieli się z nami swoimi przemyśleniami i spojrzeniem na świat. Obiecujemy, że niebawem blogosferę ZielonaLekcja.pl wzbogacą także inne inspirujące osoby – wśród nich także bijące rekordy popularności laureci konursu „Ekologiczny pamiętnik”.

PRZECZYTAJ DODANE PAMIĘTNIKI:

w kategorii klasy:

 1. Pamiętnik klasy 1b z SP 18 w Elblągu
 2. Pamiętnik Miłośników Ziemi
 3. Pamiętnik Przyjaciół Przyrody z Gołdapi – klasa 1a z SP 2 w Gołdapi
 4. Pamiętnik 17. Drużyny Harcerskiej „Siedemnastki” z Sędziszowa
 5. Pamiętnik „Czterolistnej koniczynki” – Przedszkolaki z SP w Hyżnem
 6. Ekologiczny pamiętnik wierszem pisany – Ekopoeci

– w kategorii osoby indywidualne:

 1. Pamiętnik Marka Baranowskiego
 2. Pamiętnik Emilii Sokołowskiej „sokole_oko”
 3. Pamiętnik Beaty
 4. Pamiętnik Matki Polki
 5. Pamiętnik Aleksandry Simińskiej
 6. Pamiętnik Wiki
 7. Pamiętnik Katarzyny
 8. Pamiętnik Uli
 9. Pamiętnik Urszulki Oleszczuk
 10. Pamiętnik Moniki
 11. Pamiętnik Oli Kamińskiej
 12. Pamiętnik Marty
 13. Pamiętnik Ewy

Czytaj pamiętniki i głosuj na swoich faworytów za pomocą sondy – po prawej stronie.

ZASADY

Czekamy na Wasze pamiętniki związane z ekologią: mogą to być opisy Waszych doświadczeń, plany działań na rzecz środowiska, przemyślenia dotyczące ekologii – treść elektronicznego pamiętnika zależy od Was. Jurorami w tym konkursie są Internauci. To ich głosy w sondzie zadecydują o Twoim zwycięstwie. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy. Są dwie kategorie:  pojedyncze osoby i klasy (pamiętnik piszą całe grupy przedszkolne / klasy szkolne/ grupy akademickie – prosimy o podanie nazwy placówki oświatowej i danych opiekuna, np. Klasa I B, SP nr 5 w Szczecinie, opiekun: Anna Kowalska).

Zasady są proste:

 • prześlij na adres [email protected] pierwszy odcinek swojego elektronicznego pamiętnika, podając nam swoje imię lub pseudonim oraz kategorię (osoby indywidualne lub klasy), w której startujesz. Odcinek zostanie opublikowany na portalu www.zielonalekcja.pl od razu. Od momentu publikacji Internauci mogą głosować na dany pamiętnik.
 • do 7 lutego włącznie – możesz przesyłać kolejne odcinki pamiętnika – od Ciebie tylko zależy, ile odcinków będzie liczył i jak będzie wyglądał Twój pamiętnik
 • udział w konkursie jest traktowany jako zgoda na warunki konkursu oraz na publikację nadesłanego pamiętnika na zielonalekcja.pl

Zapamiętaj! Im szybciej prześlesz do nas pierwszy odcinek swojego pamiętnika, tym szybciej Internauci zaczną na niego głosować. A od głosów Internautów zależy Twoje zwycięstwo! Konkurs trwa do 7 lutego. Ogłoszenie wyników oraz wysyłka nagród odbędzie się w poniedziałek, 8 lutego. Nagrody wyślemy pocztą.

Terminarz

Czas trwania konkursu 7 grudnia 2009 roku – 7 lutego 2010 roku
Nadsyłanie i publikacja pamiętników do 7 lutego 2010 roku włącznie
Ogłoszenie wyników 8 lutego 2010 roku

 NAGRODY

 1.   Dla klas

Najlepsza klasa wraz z nauczycielem otrzyma 25 egzemplarzy książek z serii ?Młody Obserwator Przyrody?. Szkoła / placówka , do której przynależy dana klasa / grupa zdobędzie dodatkowo 5 kompletów plansz edukacyjnych ? w sumie 57 plansz.
– Seria ?Młody Obserwator Przyrody?
Kolorowe zeszyty, przygotowane we współpracy z doświadczonymi leśnikami, przedstawiają rośliny i zwierzęta występujące w naszym kraju. Powstały, by pomagać dzieciom poznać, zrozumieć i pokochać polską przyrodę. Poprzez zabawę i rozmaite ćwiczenia rozbudzają ciekawość przyrodniczą najmłodszych i zwiększają ich wrażliwość na świat istot żywych. Do każdego zeszytu dołączona jest gra planszowa, naklejki i kolorowy plakat lub płyta CD.  Zabranie zeszytu na wycieczkę do lasu, parku lub nad jezioro gwarantuje fascynującą przygodę i niecodzienną lekcję przyrody.

Więcej na stronie MULTICO Młody Obserwator Przyrody
– Plansze edukacyjne
Zestawy plansz edukacyjnych Na każdej planszy zamieszczono krótki opis jednego gatunku i duży, atrakcyjny rysunek z wyraźnie wskazanymi cechami rozpoznawczymi. Dodatkowe rysunki i zdjęcia przedstawiają dane zwierzę w różnych sytuacjach życiowych. Tekst główny i opisy ilustracji na planszach są napisane prostym językiem, zrozumiałym dla dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej.

Więcej na stronie MULTICO Plansze edukacyjne

 1.  Dla uczestników indywidaulnych

Laureaci trzech pierwszych miejsc w konkursie ?Ekologiczny Pamiętnik? mają możliwość wyboru nagród spośród 51 książek wydanych nakładem Oficyny Wydawniczej MULTICO.  Zdobywca I miejsca otrzymuje 3 książki, II miejsca 2 książki i III miejsca 1 książkę. Do dyspozycji są:
– 5 książek z serii ?Fakty o zwierzętach świata? 

Więcej informacji na MULTICO ? Fakty zwierzętach świata

– 8 książek z serii ?Mój pierwszy przewodnik? 

Więcej informacji na MULTICO – Mój pierwszy przewodnik

– 25 zeszytów z serii ?Młody Obserwator Przyrody?

Więcej na stronie MULTICO Młody Obserwator Przyrody

– 8 książek z serii ?Odkrywam świat przyrody?

Więcej na stronie MULTICO ? Odkrywamy świat przyrody

– 4 książki z serii ?Aktywny przyrodnik?

Więcej na stronie MULTICO ? Aktywny przyrodnik

– Mały medyk 

Więcej na stronie MULTICO ? Mały Medyk 

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

 

Czekamy na Wasze pamiętniki związane z ekologią!

Lubisz zabawy na łące? Rozejrzyj się dookoła i poznaj
rośliny, kwiaty, które widzisz. Przewodnik po królestwie kwiatów jest jedną z nagród! / Fot. Multico

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię