W najbliższą sobotę, 21 lipca rozpoczyna się projekt ?Zielony Jazdów?. Będzie promować ekologiczne i alternatywne rozwiązania oraz zachęcać do odrzucenia kultu jednorazowej produkcji.

Organizatorzy chcą to osiągnąć dzięki warsztatom, koncertom, wykładom oraz projekcjom filmów dokumentalnych. Pomysłodawcą jest Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Eventem, który zapoczątkuje cykl, będzie otwarta degustacja naturalnych, ekologicznych potraw. W jej trakcie „Zielony Jazdów” zostanie oficjalnie zainaugurowany. Podczas cyklu trwającego do połowy września teren wokół Centrum podzielony będzie na kilka stref: gotowania i spożywania posiłków (pawilon), warsztatów, muzyki, kina oraz edukacji. Co więcej, w parku okalającym CSW zawieszono hamaki oraz kokony stworzone ze starych banerów reklamowych mające zachęcić warszawiaków, ale i turystów do chwili odpoczynku od miejskiego zgiełku w parku.
Filmy o tematyce ekologicznej, ale także o jej korelacji z wydarzeniami politycznymi wzbogacone będą wykładami specjalistów z organizacji pozarządowych, którzy przybliżą kwestie ochrony środowiska i zastosowanie jej w praktyce, nie tylko poprzestawanie na słowach czy sloganach.
„Zielony Jazdów” to również projekt mocno stawiający na kulinaria. W każdy weekend będzie można wziąć udział w warsztatach slowfoodowych, mających udowodnić wartość jedzenia nieprzetwarzanego, sezonowego, pochodzącego od lokalnych dostawców. Nie obejdzie się bez pikników i degustacji zdrowej żywności.
Jak zapewniają organizatorzy, inicjatywa ma służyć nie tylko prezentacji przygotowanych performance`ów, ale przede wszystkim zwróceniu uwagi szerokiej publiczności na znaczeniu ekologicznego postępowania, jak i zaangażowania jak największej liczby osób we współpracę z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski na płaszczyźnie animacji kultury czy edukacji.
 
Radosław Kołodziejski

Zielony Ujazdów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię