Wrześniowy pogodny weekend to doskonały czas na dzień ekologii i sportu. Już w przyszłą sobotę odbędą zawody biegowe dla dzieci i młodzieży podczas ECO ERP DAY! ECO ERP DAY to całodzienne gry i zabawy ekologiczne dla całej rodziny organizowane przez Europejską Platformę Recyklingu dla ludzi nieobojętnych na los naszej planety. ECO ERP DAY rozpoczną zawody biegowe o 9.00.

Zaproszenie dla warszawskich przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów do udziału w ekologicznych zawodach biegowych 13 września w Parku Praskim (placyk przy rzeźbie Żyrafy). Zapisy i odbiór pakietów startowych od 8.00 w namiocie rejestracyjnym w dniu imprezy. O 12.30 nastąpi uroczyste odczytanie wyników i rozdanie nagród na scenie muszli koncertowej w parku.

  • Dla dzieci z każdej kategorii wiekowej zaplanowany jest odpowiedni dystans do pokonania.
  • Zawodnicy otrzymają pakiety startowe z koszulką, poczęstunek po biegu, a także pamiątkowy medal niezależnie, które miejsce zajmą.
  • Na prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwać będą sędziowie z Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki .
  • Rejestracja i udział w biegu jest bezpłatny. Wystarczy przynieść ?wpisowe?, czyli oddać na zbiórkę elektroodpady lub zużyte baterie.
  • Zapisy i Regulamin na www.elektronicznezapisy.pl.
  • Zapisz się teraz!

Co jeszcze będzie się działo?

ERP Polska zbuduje mini miasteczko edukacyjne, a w nim można będzie: zbudować gigantyczne sprzęty elektryczne i elektroniczne z kartonów, wziąć udział w konkursie wiedzy na temat elektrośmieci i zużytych baterii przy wykorzystaniu gry komputerowej pt. ?Wielka Zbiórka Elektrośmieci i Zużytych Baterii?, obejrzeć filmiki edukacyjne w infokioskach, rozwiązać elektrokrzyżowki i rebusy, ułożyć edukacyjne puzzle.

Tego dnia w Parku Praskim obok ECO ERP DAY na zakończenie VII Tygodnia Obywatelskiego odbędzie się Kiermasz NGOsów zlepszejpółki.pl i Przegląd Piosenki Nieobojętnej, zakończony występami zespołów KaCeZet SoundSystem i Recycling Band.

Organizatorzy wydarzeń 13 września: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (FRSO), Europejska Platforma Recyklingu (ERP Polska) Wsparcie: Urząd m.st. Warszawy. Koordynatorzy: Fundacja Zielony Horyzont.

Więcej: www.erp-recycling.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię