Targi EcoFamily ? Ekologia dla Rodziny są debiutująca imprezą w Kielcach, która potrwa od dziś do 3 kwietnia 2011 r. Targi Kielce proponują spotkanie przedstawicieli wielu branż, mających swój udział w kształtowaniu rynku produktów ekologicznych. Impreza ma na celu prezentację firm, organizacji, inicjatyw społecznych, wspierających zdrowy styl życia dzieci i dorosłych.

Zakres tematyczny:
– żywność ekologiczna (artykuły spożywcze, napoje, browary)
– gospodarstwa ekologiczne (produkty rolne, oferta agroturystyczna)
– kosmetyki ekologiczne, parafarmaceutyki, suplementy, świecie zapachowe
– ekologiczne środki czystości, farby, inne środki chemiczne
– akcesoria i urządzenia AGD
– zabawki ekologiczne (drewniane, z innych materiałów naturalnych)
– moda ekologiczna, odzież, dodatki z materiałów naturalnych (len, bawełna, drewno)
– tkaniny, pościel
– opakowania, torby ekologiczne
– produkty Fair Trade
– handel produktami ekologicznymi i gastronomia (sklepy, sklepy internetowe, sieci handlowe, sieci gastronomiczne)

ZAMIEŃ ŚMIECI NA OWOCE!

Nietypowa akcja recyklingowa zawita do Kielc

Już 2 kwietnia podczas targów EcoFamily – Ekologia dla Rodziny (Targi Kielce) zostanie przeprowadzona akcja „Recykling daje owoce”, gdzie za konkretne odpady, zainteresowane osoby będą mogły dostać owoce i nasionka kwiatów.
Celem imprezy jest działanie na dwóch polach: podniesienie świadomości oraz umożliwienie mieszkańcom przekazania odpadów w sposób selektywny.
Zasady są proste. Wystarczy przynieść:
•    jeden duży elektrograt (telewizor, komputer, lodówkę, etc)
•    3 małe elektrograty (radyjko, suszarka, elektryczna szczoteczka do zębów, zużyte świetlówki)
•    10 zużytych baterii
•    5 kartoników po napojach (soki, jogurty, mleko etc.)
Jedna osoba może dostać maksymalnie  1 kg owoców, bo w akcji chodzi o zabawę i o posprzątanie Kielc.

Inicjatorem pomysłu jest wrocławski ekolog Dominik Dobrowolski, który kielecką edycję akcji „Recykling daje owoce” realizuje przy współpracy partnerskich organizacji ekologicznych z województwa świętokrzyskiego. Lokalnym koordynatorem jest Arkadiusz Ślipikowski z Klubu Ekologicznego – Okręg Świętokrzyski.

Organizatorzy akcji:
portal www.cycling-recycling.eu oraz Targi Kielce
Patroni medialni: Radio Planeta FM, gazeta Extra Kielce i portal otokielce.com
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Kielce oraz Wojewoda Świętokrzyski
Partnerzy akcji: Polski Klub Ekologiczny, Fundacja Odzyskaj Środowisko, Fundacja Zielony Horyzont, Program Rekarton.

Ciekawa jest geneza samej idei. Dominik Dobrowolski na pomysł akcji wpadł podczas wyprawy cycling-recycling. Jadąc rowerem przez Laponię jadł jabłko i rozmyślał o ekologii i doszedł do wniosku, że recykling musi przynosić zyski czyli owoce! I tak powstał pomysł, że Recykling daje owoce. Po powrocie zorganizował takie akcje w Warszawie, łodzi i Wrocławiu, podczas których zebrano ok. 10 ton odpadów.
 
Targi EcoFamily – Ekologia dla Rodziny są debiutująca imprezą w Kielcach, która odbędzie się od 1 do 3 kwietnia 2011 r.
Targi Kielce proponują spotkanie przedstawicieli wielu branż, mających swój udział w kształtowaniu rynku produktów ekologicznych.

Celem imprezy jest prezentacja firm, organizacji, inicjatyw społecznych, wspierających zdrowy styl życia dzieci i dorosłych. Poprawa każdego aspektu środowiska domowego, świadoma konsumpcja, wychowanie zdrowych dzieci w bezpiecznym, naturalnym, nie zanieczyszczonym otoczeniu są od dawna priorytetem dla wielu rodzin na świecie i stają się coraz popularniejsze w Polsce. Świadczy o tym rozwój takich branż jak żywność ekologiczna czy kosmetyki ekologiczne. Powstaje ruch na rzecz ekologii w rodzinie wspierany przez przedstawicieli mediów, portale internetowe, organizacje. Dzięki nim rośnie świadomość ekologiczna społeczeństwa poszukującego zdrowych, naturalnych produktów i usług posiadających certyfikaty przyjaznych dla konsumenta i środowiska.
 

Celem imprezy jest prezentacja firm, organizacji, inicjatyw społecznych, wspierających zdrowy styl życia dzieci i dorosłych. / Fot. zielona rodzinka Benjamin Earwicker, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię