Jutro o godz. 11.00 w sali konferencyjnej PAN w Poznaniu odbędzie się podsumowanie konkursu ?Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich?.

Gospodarzem spotkania będzie Krystyna Poślednia, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Do IX edycji konkursu swój udział zgłosiło 46 jednostek samorządu terytorialnego, które nadesłały ogółem 55 projektów. Do dalszej oceny zakwalifikowały się 42 przedsięwzięcia – z nich wyłoniono laureatów.

Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, rzeczowe oraz wyróżnienia. Projekty ocenione zostały w dwóch kategoriach – promocja współpracy pomiędzy samorządami a jednostkami im podległymi, bądź organizacjami lub podmiotami gospodarczymi oraz promocja działań i inicjatyw społecznych samorządów lokalnych.

Celem konkursu  jest propagowanie wiedzy proekologicznej i prokulturowej oraz zachęcenie środowisk lokalnych do podejmowania wspólnych działań na rzecz ochrony środowiska i dziedzictwa kulturowego regionu.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię