Eko-uwięzieni, to my uwięzieni w swoim myśleniu o tym, że jesteśmy eko – od 5 do 16 marca w warszawskiej Galerii Sztuki Współczesnej ?Schody? odbędzie się wystawa zdjęć Joanny Kiczka „Jotka” pt. „EKO-uwięzieni”. Fotografie wykonane zostały w studiu zdjęciowym oraz na terenie kopalni na Śląsku.

Ekologia to natura, środowisko, czystość. Czy aby na pewno jesteśmy ekologiczni? Trochę się o tym mówi, pisze, bo to jest modne. Ale czy na pewno dbamy o środowisko wystarczająco dobrze? Według mnie jesteśmy Eeko-uwięzieni – tzn. jesteśmy uwięzieni we własnych poglądach, uwięzieni w myśleniu o tym, że jesteśmy ekologiczni – uważa autorka prac Joanna Kiczka "Jotka".

Fotografie wykonane zostały w studiu zdjęciowym oraz na terenie kopalni na Śląsku. Celem wystawy jest pokazanie, że chociaż bardzo staramy się dbać o środowisko, to jednak przez cały czas mamy problem z przestawieniem się np. na Recycling przez wielkie R (jak to jest np. na Zachodzie – w Austrii do segregacji śmieci służy w domach aż 7 pojemników na różne odpady. I jest to traktowane normalnie.
 
Projekt jest podsumowaniem obserwacji fotografki. Problem odpadów, oszczędzania wody i energii, dbałość o naturalne środowisko zawsze był mi bliski, gdyż dużo czasu spędzam na łonie natury – kocham czyste powietrze w lasach i przejrzystą wodę w jeziorach – mówi autorka.

Wystawa będzie prezentowana od 5 do 16 marca w warszawskiej Galerii Sztuki Współczesnej „Schody”.

Źródło www.photo-jotka.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię