„Z energią zmieńmy źródła”  to hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Ziemi. Z tej okazji na  Polu Mokotowskim w Warszawie w ubiegłą niedzielę odbył się festyn. W ramach wydarzenia można było wziąć udział w interesujących warsztatach, przedstawieniu teatralnym czy też różnorodnych konkurach. 

Głównym tematem imprezy była energia, dlatego na stanowiskach firm, szkół, organizacji, fundacji itp. nie brakowało eksponatów z tym związanych. Można było zobaczyć m.in. na czym polega działanie paneli fotowoltaicznych, biogazowni czy też przekonać się, że samochód może poruszać się na wodę. W ramach warsztatów można było też własnoręcznie zrobić wiatraczek oraz latawiec.

Nie brakowało też innych tematów, które są związane z ochroną środowiska. Na stanowiskach warsztatowych można było m.in. zrobić zabawki z odpadów, zaprojektować „ekologo”, lepić z gliny oraz masy solnej, a także zrobić np. samochód z kartonów.

Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się także przedstawienie teatralne, które odbyło się na stanowisku Ministerstwa Środowiska. Dzieci zgodne były co do tego, że zamiast kolejnego centrum handlowego chcą mieć w swoich okolicach las, w którym mogą odpoczywać. 

W ramach Dnia Ziemi nie zabrakło także naszego udziału. EKOAKADEMIA była odpowiedzialna za warsztaty biżuterii z elektroodpadów oraz występ orkiestry recyklingowej. Wydarzenia te odbyły się na stoisku Remondis Elektrorecykling. Oprócz tego Remondis Electrorecycling, Electro-System oraz EKO-PUNKT zorganizowały w ramach Dnia Ziemi wielką zbiórkę elektrośmieci, baterii  i opakowań, VI Otwarte Mistrzostwa Polski w rozkręcaniu komputerów na czas, rozkręcanie komputerów dla dzieci, a także ekokącik, na ktorym m.in. można było kolorować obrazki związane z odpadami.

Obchody Światowego Dnia Ziemi organizuje w Polsce Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej.

GALERIA

DSC_0313

DSC_0314

DSC_0317

DSC_0323

DSC_0327

DSC_0328

DSC_0334

DSC_0335

DSC_0341

DSC_0343

DSC_0344

DSC_0345

DSC_0356

DSC_0360

DSC_0361

DSC_0368

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię