International Sun-Earth Day, czyli Międzynarodowy Dzień Słońca został ustanowiony w 2000 roku przez Amerykańską Agencje Kosmiczną NASA i ma na celu upowszechnianie wiedzy o Słońcu i jego wpływie na życie na Ziemi.

 "Dziecko chce być dobre,

Jeżeli nie umie – naucz,
Jeżeli nie wie – wytłumacz,
Jeżeli nie może – pomóż"
 
Janusz Korczak

To znakomita okazja do porozmawiania z dzieciakami o znaczeniu Słońca. Wspaniała przygoda ze Słonkiem rozpoczęła się już od samego rana. Nasze powitania stały się bardzo ciepłe i miłe, a to za sprawą naszych żółtych ubrań i szerokiego jak „banan” uśmiechu. 


Ileż było radości, kiedy w naszej sali zagościła  przesyłka od Słonka. Poranny list i słodka niespodzianka bardzo ucieszyła dzieci. Ochoczo zaczęły wykonywać zlecone przez Słonko zadania.
 
A mianowicie:
-po wysłuchaniu wiersza B. Formy „Prośba do Słoneczka”, oraz Agnieszki Galica „Bajki o żółtej kredce” dzieci zastanawiały się dlaczego Słońce jest dobre?
-układały słonka z wykorzystaniem krążków, wizytówek imion,
-odśpiewały Hymn i skosztowały słodkiej niespodzianki,  
-zatańczyły przy piosence „Słoneczko chce się bawić” oraz utworze U. Dudziak „Papaya”,
– wyruszyły nad staw w celu poszukiwania promieni słonecznych, 
– namalowały słonko.
 
W tym dniu wręczono każdemu dziecku słoneczną opaskę i nadano mu miano Dobrego Promyka Słonka. 
 
W ten słoneczny dzień szczególnie zadbałam o wytworzenie pogodnego klimatu. Odpowiedni dobór literatury, muzyki, oraz zabaw integracyjnych zainspirował przedszkolaków do okazania sobie nawzajem życzliwości, wywołał radość, oraz chęć dzielenia się dobrem z innymi. Podczas spaceru niejeden przechodzień odwzajemnił nasze słoneczne pozdrowienia. Na  zakończenie zajęć próbowaliśmy się łączyć z naszymi przyjaciółmi rozproszonymi po  całej Polsce. Mamy nadzieję, że promyki ciepła i  dobroci dotarły do wszystkich nam Zaprzyjaźnionych Osób. 
 
Agnieszka Kubiczek z "Jagódkami"

Od Redakcji: zachęcamy również inne przedszkola do dzielenia się z naszymi Czytelnikami swoimi doświadczeniami związanymi z edukacją ekologiczną! 

 

Fot. Agnieszka Kubiczek

Fot. Agnieszka Kubiczek

Fot. Agnieszka Kubiczek

Fot. Agnieszka Kubiczek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię