Kolejna edycja Gdańskiego Dnia Ziemi coraz bliżej! Już dziś można rozpocząć zbiórkę makulatury, by pod koniec kwietnia wymienić ją na sadzonki drzewek i krzewów. Wystarczy 30 kwietnia i 1 maja przynieść 5 kilogramów papieru na Targ Węglowy.

Ekologia nie musi być trudna i nawet drobne działania, takie jak segregacja śmieci, gaszenie światła, czy jeżdżenie autobusem mają znaczenie dla środowiska naturalnego. Gdański Dzień Ziemi to wspólne przedsięwzięcie Miasta Gdańsk i Polskapresse Sp. z o.o./ Prasa Bałtycka, którego celem jest propagowanie proekologicznych postaw.

Akcja „Drzewko za makulaturę" organizowana w ramach plenerowej imprezy – Gdański Dzień Ziemi – cieszy się dużym powodzeniem. Podczas poprzedniej edycji udało się zebrać 20 ton makulatury w zamian za ponad 5 tys. drzewek i krzewów ogrodowych. Ale Gdański Dzień Ziemi to nie tylko zbiórka makulatury w zamian za sadzonki i zeszyty. Wszyscy, którzy przyjdą w tych dniach na Targ Węglowy, będą mogli wziąć udział w atrakcyjnych konkursach, posłuchać muzyki, dowiedzieć się więcej o ekologii, czy zrobić zakupy na Jarmarku Wiosennym, któremu w tym roku towarzyszyć będzie Giełda Ogrodnicza.

Tydzień przed akcją w Dzienniku Bałtyckim zamieszczane będą kupony upoważniające do wymiany 5 kg makulatury na sadzonki. Bieżące wydanie Dziennika Bałtyckiego będzie również dostępne na stoisku Prasy Bałtyckiej podczas Gdańskiego Dnia Ziemi.

Organizatorów wspierają: PGL Lasy Państwowe, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Zakład Utylizacyjny w Gdańsku.

Źródło: gdansk.pl

 

Każde 5 kg makulatury będzie wymienione na sadzonkę. / Fot. Steve Woods, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię