Arboretum Kórnickie szczyci się bogatą kolekcją roślin drzewiastych pochodzących z różnych części świata. Drzewa prezentowane na tej ścieżce obrazują zróżnicowanie drzew pod względem pokroju koron, budowy liści, kwiatów i owoców. Przedstawiono również związki człowieka z drzewami, ich znaczenie w tradycji i kulturze oraz walory użytkowe i lecznicze.

Nazwa ścieżki
Ścieżka turystyczno-edukacyjna "DRZEWA ŚWIATA" (Instytut Dendrologii PAN, Arboretum Kórnickie, ul. Parkowa 5, 62-035 Kórnik, tel. 61 817 00 33, [email protected], www.idpan.poznan.pl)
Długość ścieżki
3,5 km
Czas przebycia
1-3 godz.
Trasa (miasta)
 Kórnik Arboretum
Opis
W ramach ścieżki turystyczno-edukacyjnej "DRZEWA ŚWIATA" prezentujemy 25 wybranych gatunków drzew występujących w naturze w Ameryce Północnej, Azji i Europie. Na trasie znajdują się bogato ilustrowane tablice z opisami drzew w języku polskim i angielskim.
Ścieżka zaprojektowana jest tak, aby można było wybrać różne warianty długości trasy. Możesz indywidualnie zaplanować trasę dzięki interaktywnej ścieżce – wejdź na stronę

Ścieżka "DRZEWA ŚWIATA" powstała w 2010 roku w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską, przy wsparciu Gminy Kórnik oraz Fundacji Zakłady Kórnickie.

Informacje dodatkowe:
Wstęp do Arboretum jest płatny (poza sezonem zimowym), ceny biletów
Arboretum organizuje również ZIELONE LEKCJE 

 Źródło: www.idpan.poznan.pl

Arboretum Kórnickie szczyci się bogatą kolekcją roślin drzewiastych pochodzących z różnych części świata. / Fot. idpan.poznan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię