Konkurs ?Drugie Życie Elektrośmieci? ma dwa cele: podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalnych, a drugim – zbiórka elektroodpadów oraz zużytych baterii, a przez to zmniejszenie obciążenia naszego ekosystemu. Na uczestników czekają ambitne zadania i ciekawe wyzwania, m.in. przeprowadzenie edukacyjnej kampanii społecznej i imprezy ekologicznej, przygotowanie zbiórki elektroodpadów w swoim mieście, rywalizacja w grę komputerową ?Wielka zbiórka elektrośmieci i zużytych baterii?.

Europejska Platforma Recyklingu (ERP Polska) powadzi kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego ?Drugie Życie Elektrośmieci?. Za zrealizowane działania jury przyzna punkty, które uczestnicy wymienią na wirtualną walutę, za którą zakupią sprzęt multimedialny w internetowym sklepiku.

Wystarczy zrealizować zadania zaplanowane w dwóch etapach konkursu, żeby zostać zdobywcą wartościowej nagrody. Uczestnicy z najwyższą punktacją otrzymają dodatkowe wyróżnienie w postaci wzięcia udziału w uroczystej gali kończącej konkurs oraz uczestniczenia w naprawdę Zielonej Szkole!

Konkurs ma charakter ogólnopolskiej rywalizacji. W tym roku do udziału zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także przedszkolaki i mieszkańcy domów dziecka oraz instytucje kultury: domy kultury, biblioteki lokalne, galerie sztuki, świetlice socjoterapeutyczne. W przypadku szkół, będą one reprezentowane przez szkolny zespół konkursowy złożony z 10 uczniów i 1 opiekuna, osobę z grona pedagogicznego. W przypadku instytucji kultury i przedszkoli, będzie wyznaczony przez te instytucje jedna osoba do przeprowadzenia działań u siebie w placówce.

Elektrośmieci to potoczna nazwa zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, w skrócie ZSEE. ZSEE to wszystkie urządzenia elektryczne i elektroniczne, które działały kiedyś wykorzystując energię elektryczną, a które uległy zepsuciu, zużyciu, zniszczeniu, przestały być potrzebne lub po prostu stały się przestarzałe. Im więcej sprzętów zostanie oddanych do profesjonalnych zakładu utylizacji i przetwarzania, tym mniej ich trafi na wysypiska lub co gorsza na leśne łąki.

Konkurs koordynuje Fundacja Zielony Horyzont. Rejestracja jest bezpłatna i trwa do 12 października 2014 r. Formularz rejestracyjny do konkursu oraz wiele materiałów dydaktycznych na temat recyklingu zużytych sprzętów można znaleźć pod adresem http://www.drugiezycieelektrosmieci.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię