Już jutro mieszkańcy Poznania będą mieli okazję zobaczyć, jak produkuje się ciepło i energię elektryczną, która dociera do domów.

Odbędzie się bowiem "Ciepła sobota z Dalkią", czylicoroczna impreza, podczas której mieszkańcy Poznania i okolicznych miejscowości mogą zapoznać się z całym cyklem produkcyjnym, począwszy od bazy paliw: węgla i biomasy, aż do miejsca sterowania dystrybucją energii.

Poznańscy energetycy i ciepłownicy zapraszają jutro w godzinach od 10.00 do 14.00. Przewodnicy, na co dzień pracujący w elektrociepłowni poprowadzą grupy zwiedzających, tak aby każdy mógł poznać wnętrze elektrociepłowni Karolin "od kuchni". To atrakcja dla dorosłych, dzieci i młodzieży. W tym roku Dalkia kończy realizację dużej inwestycji w zakresie przebudowy kotła, który w najbliższym czasie będzie produkował energię z biomasy pochodzenia leśnego i rolniczego.

Każdy z uczestników otrzyma okolicznościową widokówkę z pamiątkowym stemplem. Nie zabraknie też innych atrakcji. Sponsorowani przez Dalkię wioślarze z AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza umożliwią wszystkim chętnym sprawdzenie swoich sił na profesjonalnych ergometrach.

Uczestnicy "Ciepłej soboty z Dalkią" będą mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami. Dodatkową atrakcją będą pokazy ratowniczo-gaśnicze i ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Na parkingu poniżej elektrociepłowni przy ul. Gdyńskiej 54 w Poznaniu można będzie zostawić swój samochód. Z ronda Środka, z przystanku przy ulicy Prymasa Hlonda (w kierunku Czerwonaka), będzie w sobotę kursował specjalny autobus Dalkii (pierwszy kurs o godzinie 9.45).

 

Uczestnicy zwiedzają elektrociepłownię Karolin Dalkia Poznań. / Fot. Grzegorz Celiński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię